Zülfü Livaneli: “Çok dehşete düştüm”Zülfü Livaneli: “Çok dehşete düştüm”

Zülfü Livaneli, CHP’nin resmi internet sitesinde resminin üzerine çarpı atıldığı iddiaları ile ilgili olarak, ”Çok dehşete düştüm. Türkiye’de çok acı olayları akla getiren bu çarpı işinin olduğuna ve CHP’nin bunu yapmış olduğuna hala inanamıyorum. Tüylerim diken diken oluyor” dedi.Bir çalışma için Berlin’e giden Livaneli, Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin çeşitli sorularını cevaplandırdı. Livaneli, resminin üzerine çarpı atılmasıyla ilgili olarak yöneltilen soruya, ”Çok dehşete düştüm. Türkiye’de çok acı olayları akla getiren bu çarpı işinin olduğuna ve CHP’nin bunu yapmış olduğuna hala inanamıyorum. Tüylerim hala diken diken oluyor” yanıtını verdi.Bu olayın 2002 yılı seçimlerinde ”A Takımı” dedikleri ve bütün Türkiye’yi dolaştırdıkları bir arkadaşlarına karşı yapıldığını ifade eden Livaneli, şöyle dedi:”Bunu yapma vesileleri de şu; diyorlar ki ‘Livaneli Beylerbeyi’nde bir görüşme yaptı’ diye yazdı. ‘Halbuki böyle bir görüşme yapılmamıştır, yalandır’ diyorlar. Bugün Deniz Baykal Ertuğrul Özkök’e diyor ki ‘Ben o görüşmeyi yaptım. Evet o gizli buluşma oldu’ diyor. Kendi genel başkanlarını yalanlıyorlar bir. İkinci de benim resmimin üzerine çarpı koyuyorlar. Bu bir hedef gösterilme durumu. Buna Nazi Almanyası’nda rastlandı, Türkiye’de bazı yayın organları bunu yaptı. Ve kıyamet koptu. ‘Hedef gösteriliyor’ diye. Ama hiç kimse şimdiye kadar kendi arkadaşlarına, kendi beraber oturup kalktıkları, görüştükleri, birlikte görev yaptıkları arkadaşına karşı bunu yapmadı. Hala inanamıyorum. Deniz Baykal bunu nasıl açıklayacak, buna ne diyecek çok merak ediyorum.”


Kaynak : AA

Zülfü Livaneli: “Çok dehşete düştüm” yazısına ait etiketler :
Zülfü Livaneli: “Çok dehşete düştüm” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Zülfü Livaneli: “Çok dehşete düştüm” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.