Zona hastalığının tedavisiZona hastalığının tedavisi

Zona hastalığının tedavisi

Herbalist Cahit Gürkaş, zona hastalığının su çiçeği hastalığı yapan bir virüsün neden olduğu bir hastalık olduğunu söyledi.

Herbalist Cahit Gürkaş, zona hastalığıyla ilgili yaptığı açıklamada, deride kaşıntılı lezyonlar meydana getirmekte ve hastada halsizlik, ateş, iştahsızlık ve deri bölgelerinde ağrılara yol açtığını anlattı.

Zona hastalığı tedavi edilmediğinde lösemi ve bazı kanser olaylarının ortaya çıktığını belirten Gürkaş, şöyle konuştu: “Tedavi sırasında hastaya B vitamini takviyesi yapılmalı, düzenli bir beslenme programı oluşturulmalıdır. Bu amaçla öncelikle vücudun savunma mekanizma direncinin güçlendirilimesi gerekmektedir.”

Hastalığın vücudun göğüs ve sırt bölgelerinde görüldüğünü, boyun, yüz, kafa, karın kalça ve kasıklara yerleştiğini anlatan Gürkaş, şunları söyledi: “Vücudun savunma mekanizma direncinin kırılması ile birlikte hastalığın boyutunu ilerleten nedenlerden stres, uykusuzluk, beslenme bozukluğu çeşitli nedenlerle görülen ışın tedavileri bu hastalığın daha da ilerlemesine neden olmaktadır. Bilindiği üzere B1 Vitamini yani diğer adıyla TIAMİN diğer B grubu vitaminler ile birlikte beyinin enerji üretimini sağlar.”

B1 vitaminin şeker hastalığı,doku sertleşmesi, sinirsel hastalıkların önlenmesinde kullanıldığını anlatan Gürkaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Yaşlıların zihinsel fonksiyonlarını düzenler.Merkezi sinir sitemi sağlığını korur. B1 vitamini kan hücrelerinin oluşumu ve sağlıklı bir dolaşım sistemi için gerekli Hidroklorik asit’in üretimini sağlar. B1 vitamini dolaşımını düzenler, sinir sisteminin çalışmasına yardımcı olur. Karbonhidratların enerji üretiminde, kalp ve sindirim sitemi kaslarının tonusunun korunmasında anahtar rol oynar. Bulunduğu kaynaklar, lahana, mısır, badem, patates, kereviz, kestane, bezelye, üzüm, incir, ceviz, bakla, limon, elma, domates, ıspanak, havuç, kuşburnu, mercimek, kiraz, çilek, ananas, kavun, erik, muz, esmer prinç, brokoli, mandalina.”

Bu tür gıda tüketimine dönüşümlü olarak ağırlık verilmesi gerektiğini anlatan Gürkaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dikkat edilmesi gereken derinin duyarlı olduğu ve hastalığın boyutunu daha da kötüleştirebilecek unsurlardan deterjanlar, kozmetik ürünleri, sentetik kumaşlar ve daha pek çok madde hastalığı ilerletmektedir.

Şayet hastada böbrek yetmezliği gibi bir sorun yoksa altı hafta boyunca sabah/akşam meyan kökü şerbeti, 1 çay bardağı içilmeli, çünkü meyan kökü taşıdığı mineraller sayesinde zona ve uçuğa neden olan virüsler üzerinde antiviral etki göstermektedir. Vücudun savunma sistemini güçlendirmek ve hastalığın önlenmesinde etkili olan ve bu konuda eşsiz bir bitki olan ekinezya çayı tüketimi yemeklerden sonra 1 su bardağı içilmeli ve kullanıma 3 hafta devam edilmeli 10 gün ara verilmeli sonra tekrar bir 3 hafta daha kullanılmalı.”

Gürkaş, zona tedavisinde etkili olabilecek diğer bitkileri ise şöyle açıkladı: Papatya, melisa, keten tohumu, ısırgan otu, koni çiçeği, at kuyruğu, adaçayı, rezene, yonca, ginko biloba ve ağaç çileği.

Gürkaş, bu tür bitkilerin hastanın durumuna göre bir uzmana danışarak kullanılmasını tavsiye etti.

Zona hastalığının tedavisi yazısına ait etiketler :
Zona hastalığının tedavisi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Zona hastalığının tedavisi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.