Zombi Saldırısı – Zombi’den Kurtulmak İçinZombi Saldırısı – Zombi’den Kurtulmak İçin

Biraz araştırmalarım sonucunda bu konuyu artık sizlerle paylaşmanın zamanı geldiğini düşüdüm ve size zombi saldırı ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım.

Öncelikle bilgisayarınızda son zamanlarda olumsuz tepkiler görüyorsanız, eğer anti-virüs sisteminiz güncel değilse, bir anti-virüs sisteminiz yoksa hemen almanızı öneriyoruz. Zombi adlı virüs şuan hergeçen gün artan virüslerden birisi.

Zombi, internet ortamından indirdiğiniz dosyalardan, girdiğiniz sitelerden bulaşan gizli bir virüs diyebiliriz. Ve zombi bilgisayarınıza girdikten sonra artık sizde bir zombi olursunuz, girdiğiniz tüm sitelere kendi IP adresinizden saldırı yaparsınız. Kendi IP yapılan saldırılarlada oluşacak zararları az çok düşünebilirsiniz.

Zombiler şuan neredeyse tüm interent siteleri sahiplerinin korkulu rüyası denilebilir.

Şimdi size bilgisayarınızda zombi adlı virüsün olup olmadığın ve en önemlisi artık bir zombiyseniz nasıl kurtulacağınızı anlatacağım:

İlk olarak biz zombi olup olmadığınızı anlamak için yapmanız gerekenleri yazacağım. Başlat’a girdikten sonra Çalıştır ‘ a gelip gelen komut satırına “cmd” yazıyoruz açılan yere ” netstat -n -p tcp ” yazın ve enterlayın. Gelen pencerede “SYN SENT” mesajı görüyorsanız sizde bir zombi olabilirsiniz, telaşlanmaya gerek yok o anda açık olan tüm pencereleri kapatın ( İnternet Explorer vs.) . Buna rağmen bilgisayarızda bir zorlanma ve hala aynı “SYN SENT” yazısını görüyorsanız bilgisayarınızı başka kişiler kullanıyor demektir.

Not: “SYN SENT” yazısı görmeyen kullanıcılarımız şüphelenmesin büyük ihtimalle bir sorun yoktur.

Zombiden Nasıl Kurtulurum?

Kurtulmak için bilgisayarınızın internet bağlantısını kapatın. Güncel durumda olan anti–virüs, anti-spyware araçları ile tam olarka bilgisayrınızı taratın. Eğer dosya buluyorda silinemiyorsa, bilgisayarınızı Güvenli Modda başlatmanız ve Güvenli Modda taratmanız gerekecektir. 135/139/445 numaralı portlarınızı kapatarak bir kat daha güvende olabilirsiniz. Son indirdiğiniz programları bulun ve taramadan özellikle geçirin.

Size tavsiyem şu olacak. İnternetten indirdiğiniz dosyalara dikkat edin. Sadece bu internet üzerinden indirdiğiniz dosya değil, şuan günümüzde yaygın olan MSN üzerinden bir arkadaşınızın gönderdiği dosyaları ilk önce iyi bir anti-virüs ile tarattıktan sonra açınız.

Saygılarımla..
Umarım Faydalı Olmuşturum..
Sergen ( Admin)

Zombi Saldırısı – Zombi’den Kurtulmak İçin yazısına ait etiketler : , , , ,
Zombi Saldırısı – Zombi’den Kurtulmak İçin yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Zombi Saldırısı – Zombi’den Kurtulmak İçin” için 10 Yorum

 1. seda dedi ki:

  sergen dediğin kadar önemli bi yazı bizim bilgisayarda anti-virüs programı yok korktum bea saol yine de araştırmaların için

 2. serhatinside dedi ki:

  bence bu bılgıyle bırcok kısıye yaralı oldun sergen bırcok bılgısayarı kurtarabılırsın bu gıbı bılgılerı yazmaya devam et thank you sergen ;D

 3. mehmet yamak dedi ki:

  vala arkadaşlar ne diyim ilginç ama bunlar akılarına koymuşsa yaparlar benden demesi

 4. serhatinside dedi ki:

  yaw bu ne bıcım bı virus adamı zombiye cevırıyor aman bıze bulasmasın lutfen dıkkat edelım ve bır antı-vırus programı yukleyelım ve arkadaslarımızdan ve baska yerlerden ındırdıgımız programlara dıkkat edelım

 5. yıldız dedi ki:

  ya valla çok sağolun bizi bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler devemını bekliyoruz

Zombi Saldırısı – Zombi’den Kurtulmak İçin Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.