Zehirli ” Altın Kurbağa ” BulunduZehirli ” Altın Kurbağa ” Bulundu

İleride bakalım ne tür yaratıklar bulacağız. Yoksa bizde site işini bırakıp hayvanmı arıyalım :D?

Kolombiya’da bilim insanları tarafından yeni bir zehirli kurbağa keşfedildi. Yeni kurbağa, 2 santimetre uzunluğunda, sarıya benzer bir renkte ve ‘Supatá’nın altın kurbağası’ olarak adlandırılıyor.
altinkurbaga.jpg
Kurbağayı keşfeden bilimadamları o bölgede ‘altın kurbağaya’ benzer farklı türde kurbağaların bulunduğunu gördü. Fakat ‘Supatá’nın altın kurbağası’ özel bir cins. Kurbağa, 20 hektarlık bir alandan oluşan Kolombiya Cundiamarca bölgesinde bulunuyor. Kolombiya, amfibian (karada ve suda yaşayan hayvan) çeşitlerinde dünyanın en zengin ülkesi olarak biliniyor ve en az 583 cins amfibian’a sahip olduğu tahmin ediliyor.

Kurbağa sadece küçük bir alanda bulunduğu için, bilimadamları kurbağa hakkında yeterli bilgiye sahip değil. ‘Supatá’nın altın kurbağası’nın ‘zehirli kurbağalar’ grubuna ait olduğu ve derisinde toksin ürettiği biliniyor.

Kolombiya, Distrital Üniversitesi’nde konuyla ilgili araştırmalar yapan grubun lideri Oswaldo Cortes, “Bu keşif, ne kadar az bir bilgiye sahip olduğumuzu ve yeryüzünde daha ne kadar keşfedilmemiş biyolojik çeşitlilik olduğunu ortaya koyuyor” dedi.

Orta ve Güney Amerika’da farklı kurbağaların, henüz bilimadamları tarafından keşfedilmeden nesillerinin tükendiği belirtiliyor.

Zehirli ” Altın Kurbağa ” Bulundu yazısına ait etiketler : , , , ,
Zehirli ” Altın Kurbağa ” Bulundu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Zehirli ” Altın Kurbağa ” Bulundu” için 1 Yorum

  1. J@CK@L dedi ki:

    valla hoşuma gitti bu kurbağa bitanede evemi alsamki 😀

Zehirli ” Altın Kurbağa ” Bulundu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.