Zayıflamaya yarayacak mucizevi sebzelerZayıflamaya yarayacak mucizevi sebzeler

Zayıflamaya yarayacak mucizevi sebzeler

Toplumda çoğunlukla yanlış bilinen diyet hiç yememek ya da uzun saatler aç kalmak değildir. Diyet, kişiyi ideal kilosuna getirmek için sağlıklı bir beslenme şekli uygulanmasıdır. İşte zayıflamanıza yarayacak mucizevi sebzeler:

SEMİZOTU DİNLENDİRİYOR

Semizotunun, kanı temizlediğini, bol idrar söktürdüğünü, sinir krizleri ve beyin yorgunluğunu geçirdiğini, böbrekteki kum ve taşı döktüğünü bildiriliyor. Semizotunun, şeker hastalarının susuzluğunu azalttığını, şişmanlara kilo verdirdiğini belirten uzmanlar, semizotu, yeşil salata olarak yenirse faydasının fazla olduğunu ifade ediyor.

ENGİNAR KALBİN DOSTU

Uzmanlar, enginarın, beyin yorgunluğunu çabucak geçirdiğini, kalbi kuvvetlendirdiğini, onu rahatsız eden üre ve kolesterolü düşürerek kalbin rahat çalışmasını sağladığını, şeker hastaları için de çok faydalı olduğunu, mide ve bağırsakları temizleyerek ishalleri durdurduğunu kaydediyor.

PIRASA VİTAMİN VE MİNERAL KAYNAĞI

Pırasanın bol vitamin ve mineral kaynağı olduğunu vurgulayan uzmanlar, mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları, damar sertliği için faydalı olduğunu belirtiyor.

Ayrıca, pırasa çorbasının, böbrekleri çalıştırarak bol idrar söktürdüğünü ve vücutta birikmiş ürik asidi dışarı attığını ifade ediyor. Bağırsaklara yumuşaklık veren pırasa, hemoroit tedavisinde kullanılabilir.

PATLICAN ZAYIFLATIYOR

Patlıcanın pankreas, karaciğer ve böbrekleri kuvvetlendirdiğini, bol idrar söktürdüğünü, vücuttaki fazla suyu dışarı boşalttığını ve kilo verdirdiğini kaydeden uzmanlar, şeker hastalarının, patlıcan salatasından çok fayda gördüğünü, kansızlığa iyi geldiğini, kanı arttırdığını ifade ediyor.

Uzmanlara göre, patlıcan, en sağlıklı olarak kül veya ocakta pişirilip kabukları soyulmalı ve ince kıyılmalı.

(Bayrampaşa’da Hayat Dergisi‘nin Ocak 2011 tarihli sayısından alıntılanmıştır)

Zayıflamaya yarayacak mucizevi sebzeler yazısına ait etiketler :
Zayıflamaya yarayacak mucizevi sebzeler yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Zayıflamaya yarayacak mucizevi sebzeler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.