Yüzde 15′i İnsan Olan KoyunYüzde 15′i İnsan Olan Koyun

Amerikalı bir bilim adamı, hücrelerinin yüzde 15’i insan, yüzde 85’i hayvan olan koyun üretti.

Mitolojideki “Khimera” adlı yaratığı çağrıştıran koyun, hayvanlardan insanlara organ nakline doğru atılmış bir adım olarak görülüyor.

Nevada Üniversitesi profesörlerinen Esmail Zanjani, 9.8 milyon dolar harcayarak 7 yılda geliştirdiği teknikle, yetişkin insan hücrelerini koyun ceninine enjekte etti. Bu işlem sonucunda karaciğerinin büyük bölümü insan hücrelerinden oluşan bir koyun elde etti. Zanjani, böylece, bir hastanın kendisinden alınan hücreleri kullanarak nakledilecek organı koyunlarda üretmeyi umut ediyor. Yöntem, vericinin kemik iliğinden alınan hücrelerin koyunun ceninine enjekte edilmesiyle işliyor. Kuzu iki ay sonra dünyaya geldiğinde kısmen insan olan karaciğer, kalp, akciğer ve beyne sahip oluyor. Bu organlar insana nakledilmeye uygun bulunuyor. Çalışmaya bazı bilim çevreleri ise sessiz kalırken bazıları virüslerin hayvandan insana geçeceği tehlikesi bulunduğu için karşı çıkıyor. Khimera, mitolojide aslan başlı, keçi gövdeli, kuyruğu yılan olan ve ağzından alevler kusan bir canavar olarak tasvir ediliyor. Kaynak:ilginçhaber.com

Yüzde 15′i İnsan Olan Koyun yazısına ait etiketler :
Yüzde 15′i İnsan Olan Koyun yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Yüzde 15′i İnsan Olan Koyun” için 4 Yorum

  1. admin dedi ki:

    Geneltik gittikçe ilerliyor. Bizede yorum yapmak kalıyor 🙂

  2. sahin dedi ki:

    teklunujiye bişey diyemem ama hayvan hücreleri acaba insana oygulandığı zaman neyle karşılaşacak biraz merak ediyurum

  3. sahin dedi ki:

    nasıl olacak bende düüşünüyurum acaba hayvan hücreleri ne kadar sağlık lı olabilir bi kuyunun ömrü 3 5 senedir demeki o hücreler az bi önürlük olacaktır saygılarımla

  4. daha önce acaba hayvanların organlarını kulanan insan varmı öyle bi tıp gercekleştirilmiş mi acaba

Yüzde 15′i İnsan Olan Koyun Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.