Yurtta Hava Nasıl Olacak?Yurtta Hava Nasıl Olacak?

Yurt geneli az bulutlu ve açık, zamanla doğu bölgeler parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu’nun iç ve güneydoğu kesimleri, Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ile Niğde, Karaman ve Konya-Ereğli çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı, yurdun iç kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, öğle saatlerinden sonra Güney Ege kıyıları ile Akdeniz kıyı kesimlerinde güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yurdun iç ve batı kesimlerinde kuvvetli olarak esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık 35
İstanbul: Az bulutlu ve açık (Rüzgar; il genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek) 33
İzmir: Az bulutlu ve açık (Rüzgar; il genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek) 40
Adana: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri kısa süreli ve yerel gökgürültülü sağanak yağışlı 36
Antalya: Az bulutlu ve açık (Rüzgar öğle saatlerinden sonra güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek) 37
Samsun: Parçalı ve az bulutlu 27
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 27
Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra çevreleri kısa süreli ve yerel gökgürültülü sağanak yağışlı (Rüzgar; il genelinde kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek) 25
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı ve çok bulutlu 35
20.07.2007

Kaynak : İHA

Yurtta Hava Nasıl Olacak? yazısına ait etiketler :
Yurtta Hava Nasıl Olacak? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yurtta Hava Nasıl Olacak? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.