Yurtta etkili yağış bekleniyorYurtta etkili yağış bekleniyor

Devlet Meteoroloji İşleri genel Müdürlüğü, yurdun güney ve iç kesimlerinde etkili yağış beklendiğini bildirdi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bugün görülecek sağanak yağışların, sabah saatlerinde Batı Akdeniz kıyıları (Antalya ve çevresi), Orta ve Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri), İç Anadolu’nun güney ve doğusu (Ankara’nın güney ve doğu ilçeleri, Konya, Karaman, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir, Kırıkkale, Kayseri, Niğde ve Yozgat çevreleri) Doğu Anadolu’nun batısı (Tunceli, Malatya, Erzincan ve Elazığ çevreleri), Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve batısı (Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa ve Adıyaman çevreleri) ile akşam ve gece saatlerinde Orta Karadeniz’de (Samsun, Ordu, Giresun, Tokat ve Amasya çevreleri) etkili olmasının beklendiği ifade edildi.

Açıklamada, yaşanabilecek sel, su baskını, heyelan gibi olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.
20.11.2007

Kaynak : AA

Yurtta etkili yağış bekleniyor yazısına ait etiketler : , ,
Yurtta etkili yağış bekleniyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yurtta etkili yağış bekleniyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.