Yüksekova’da patlama: 1 şehitYüksekova’da patlama: 1 şehit

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK üyelerinin döşediği mayının patlaması sonucu, 1 üsteğmen şehit oldu.

Yüksekova ilçesi Yeşiltaş köyünde devriye görevi yapan Jandarma Komutanlığı ekipleri ile köy korucularını taşıyan askeri araç, köyün yakınlarında terör örgütü PKK üyeleri tarafından önceden yola döşenen mayına çarptı.

Patlama sonucu 1 üsteğmen şehit oldu, 2 köy korucusu da yaralandı.

Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Şehit üsteğmenin kimliği belirlendi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde şehit olan üsteğmenin kimliği belirlendi.

Devriye görevi yapan Jandarma Komutanlığı ekipleri ile köy korucularını taşıyan askeri aracın, Yeşiltaş köyü yakınlarında geçişi sırasında, terör örgütü PKK üyeleri tarafından önceden yol döşenen uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu, Gümüşhane doğumlu Üsteğmen Çağlar Canbaz’ın hayatını kaybettiği bildirildi.

Üsteğmen Canbaz’ın cenazesi, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında yapılacak törenin ardından memleketine gönderilecek.

Olayda yaralanan köy korucuları İlhan Çoruh ile Yasin Çoruh’un Hakkari Askeri Hastanesinde tedavi altına alındığı bildirildi.
07.08.2007

Kaynak : AA

Yüksekova’da patlama: 1 şehit yazısına ait etiketler : , , , ,
Yüksekova’da patlama: 1 şehit yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yüksekova’da patlama: 1 şehit Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.