Yüksek Askeri Şura kararlarıYüksek Askeri Şura kararları

Yüksek Askeri Şurada, ”Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) temel yapısını ve disiplinini bozacak şekilde, uyuşturucu alışkanlığı veya ahlak dışı ilişkileri bulunması” ve ”İrticai tutum ve davranışları” nedeniyle 38 personelin Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrılmasına ”oy çokluğu” ile karar verildiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde Yüksek Askeri Şura toplantısına ilişkin yer alan açıklamada, Yüksek Askeri Şuranın Olağan Toplantısı’nın, 29-30 Kasım tarihlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, Genelkurmay Başkanlığı Karargahında icra edildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, toplantıda mevcut tehditler çerçevesinde, TSK’nın harbe hazırlık durumunun gözden geçirildiği, Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliğine yönelik; dış,iç, bölücü ve irticai tehdidin ortaya konulduğu belirtildi.

Toplantıda, Türkiye’nin etki ve ilgi alanları dahilinde genel bir politik askeri durum değerlendirmesinin de yapıldığı ve TSK’nın harbe hazırlık durumu ve kuvvet yapısının ihtiyaçlarının görüşüldüğü kaydedildi.

Açıklamada, ayrıca ”TSK’nın temel yapısını ve disiplinini bozacak şekilde, uyuşturucu alışkanlığı veya ahlak dışı ilişkileri bulunan 31, irticai tutum ve davranışları tespit edilen 7 olmak üzere; toplam 38 personelin TSK’dan ayrılmasına oy çokluğu ile karar verilmiştir.” denildi.
30.11.2007

Kaynak : AA

Yüksek Askeri Şura kararları yazısına ait etiketler : , , ,
Yüksek Askeri Şura kararları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yüksek Askeri Şura kararları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.