YSK Başkanı’ndan RTÜK’e UyarıYSK Başkanı’ndan RTÜK’e Uyarı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Muammer Aydın, RTÜK’ten seçim dönemindeki yayın ihlalleri konusunda hazırlanan raporların 5 gün içinde kurula bildirilmesi konusunda hassasiyet göstermesini istedi.Alınan bilgiye göre, YSK Başkanı Aydın, konuya ilişkin RTÜK Başkanlığı’na bir yazı gönderdi.

Aydın, yazıda ulusal düzeyde yayın yapan özel radyo ve televizyon kanallarının yayın ilkelerine aykırılığının tespiti halinde düzenlenecek raporların, yayını izleyen 5 gün içinde RTÜK tarafından değerlendirilip Kurula sunulmasının daha önce gönderilen başkanlık yazısıyla istenildiğini hatırlattı.

Muammer Aydın, buna rağmen TGRT’nin 10 Mayıs-5 Haziran, Kanal 7’nin 10 Mayıs 31 Mayıs, KanalTürk’ün 3 Haziran-10 Haziran, Ulusal TV’nin 11 Mayıs-4 Haziran ve Kanal B’nin 11 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında yaptıkları yayınlara ilişkin RTÜK tarafından Kurul’a gönderilen İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığının raporlarında bu süreye riayet edilmediğinin görüldüğünü bildirdi. Aydın, şunları kaydetti:

”Bu nedenle Kurulumuzca yapılacak incelemenin gecikmesine sebebiyet verilmemesi bakımından, ulusal düzeyde yayın yapan özel radyo ve televizyon kanallarının yayın ilkelerine aykırılığının tespiti halinde düzenlenecek olan raporların, yayını izleyen 5 gün içinde Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nca değerlendirilip Kurulumuza sunulması hususunda hassasiyet gösterilmesi rica olunur.”

YSK Başkanı’ndan RTÜK’e Uyarı yazısına ait etiketler :
YSK Başkanı’ndan RTÜK’e Uyarı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

YSK Başkanı’ndan RTÜK’e Uyarı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.