Yorgun yüzlere kırışıklık kremi değince…Yorgun yüzlere kırışıklık kremi değince…

Yorgun yüzlere kırışıklık kremi değince...

Ankara’da özel bir huzurevinin kadın sakinleri, bir kozmetik firmasının kırışıklık ve leke giderici ürünleriyle bakıma girdi.

Kozmetik firması çalışanları, yaşı 70’i geçmiş 100 sakinine cilt bakımı yapmak üzere Velican Huzurevi’ni ziyaret etti. Yaşlı bir insanın da bakımlı olabileceğini göstermek için düzenlenen ziyaret sırasında, huzurevinin sakinlerinden kimi gençlik günlerini yad ederken, kimi de yoğun yaşam temposundan vakit bulamadığı cilt bakımını ilk kez yaptırmanın heyecanını yaşadı.

Emekli ilkokul öğretmeni Mualla Gücük, ortaokulu birincilikle bitirdiğini ve merhum askeri veteriner hekim eşiyle yaşadığı mutlu günleri heyecanla anlattı. Eşini kaybetmesinin ardından önceleri yalnız yaşadığını, daha sonra oğlunun yanına yerleştiğini dile getiren Gücük, oğlunun yurt dışı görevi nedeniyle huzurevine yerleştiğini söyledi.

Gücük, huzurevindeki etkinlikle ilgili düşüncelerini, ”Burda cilt bakımı yapıldı bize. Bakımı yapan çalışan, benim gibi Fatihliymiş. Rumeli’den gelmişler. Benim de annem Rumeli’den gelmiş” sözleriyle paylaştı.

Gençliğinde saçını yaptırmak için kuaföre gittiğini, ancak tırnaklarına kendisinin baktığını anlatan Gücük, ”Cildim için sadece krem kullanıyorum. Ama saçımı devamlı boyattırırdım. Kuaföre giderdim. Arka tarafları kısa kestirirdim. Ama şimdi bir de aklar çıktı. Boyattıramadım da…Gözlerimi boyardım, dudağımı boyardım. Şimdi de cildime bakım yapıldı” dedi.

Gücük, gençliğindeki güzelliğini belgeleyen eski fotoğraflarını da yanında taşıdığı kitabının arasından çıkarıp kameralara göstermeyi ihmal etmedi. Gücük, o yılları yad ederken, ”Gördün resmimi eskiden güzeldim. Şimdi normalim. Hiç birşey hissetmiyorum, sadece yaşlıyım” diye konuştu.

”NE YAPACAĞIM BU YAŞTAN SONRA…”

Cilt bakımı yapılan 80 yaşındaki Lütfiye Örgün de huzurevindeki yaşantısından son derece memnun olduğunu dile getirdi. Örgün’ün cilt bakımıyla ilgili duygularını dile getirdiği ”Ne yapacağım sanki bu yaştan sonra kocaya mı varacağım” sözleri diğer huzurevi sakinlerini ve misafirlerini güldürdü. Altı oğlunun bulunduğunu dile getiren Örgün, gençliğinde hiç cilt bakımı yaptırmadığını, gecekonduda yaşaması nedeniyle ömrünün zorluklarla geçtiğini söyledi.

Üç çocuk annesi Gülkız Danabaşı da cilt bakımı etkinliğinden mutlu olduğunu dile getirerek, ”Gençliğimde hiç bir şey kullanmadım. Makyaj da yapmadım. Burada gördüm işte yaptım. Allah razı olsun” sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.

Huzurevi Sahibi Cihan Kurt ise yaptığı açıklamada, yaşlılar için düzenlenen bakım etkinliklerinin onları hayata dahil olmalarını sağladığını vurguladı. Kurt, ”Misafirlerimizin çoğu okumuş, kültürlü insanlar. Belli yerlerden ve mesleklerden gelen kişiler oldukları için bu tür etkinlikleri çok iyi karşılıyorlar” dedi.

Kozmetik firması yöneticisi Mustafa Gayretli de özellikle yaşlılık lekeleri, doğum sonrası oluşan cilt lekeleri, yanlış kozmetikten kaynaklanan lekelerin giderilmesi gibi konular üzerine ürünler geliştirdiklerini anlattı.

AA

Yorgun yüzlere kırışıklık kremi değince… yazısına ait etiketler :
Yorgun yüzlere kırışıklık kremi değince… yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yorgun yüzlere kırışıklık kremi değince… Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.