Yenilerin karnesiYenilerin karnesi

Galatasaray sezonun ilk kupasını, sezon hazırlıklarını sürdürdüğü İsviçre’de kazandı. OBİCUP’ın final maçında Young Boys’u 3-1 mağlup eden sarı-kırmızılılarda en çok merak edilen konuların başında ise yeni oyuncuların performansları geliyordu.  İşte yenilerin karnesi:YENİLERİN KARNESİ

BARIŞ ÖZBEK: Hocasının istediği her mevkide oynayabilecek düzeyde, çok yönlü bir oyuncu olduğunu gösterdi. Sağ kanatta aldığı her topu olumlu kullandı. Linderoth’un güzel pasında, ceza sahası dışından attığı gol mükemmeldi.

SERKAN ÇALIK: Maç boyunca oynadığı futbolla izleyenleri kendisine hayran bıraktı. Rakip sahada basmadık yer bırakmadı. Bir o kanatta, bir öbür kanatta etkili deparlar atarak rakip savunmanın başını döndürdü. Ceza sahası içinde karıştırıcı özelliğini sürekli kullandı, rakibe basarak göz açtırmadı.

LİNDEROTH: İsveçli oyuncu, sanki uzun yıllardır Galatasaray formasını giyiyormuş gibi rahat ve etkiliydi. Orta sahadan geçen her top önce ona uğradı, sonra arkadaşlarına gitti. İlk goldeki pası akıl doluydu. Zamanlaması, soğukkanlılığı ve liderlik vasıflarıyla daha güzel işler yapacağını kanıtladı. İsabetli bir seçim olduğunu ilk maçta kanıtladı.

İSMAEL BOUZİD: İlk maçında vasatı aşamayan bir görüntü sergiledi. Partneri Song ile zaman zaman yaşadığı uyum sorunu göze battı. Kademe anlayışı yerindeydi ancak kadroda yer almayan Hırvat oyuncu Tomas’tan şimdilik tek farkının fiyatı olduğu anlaşıldı.

VOLKAN YAMAN: Savunmanın solunda görmeye alışık olduğumuz Volkan, bu kez orta sahanın solunda görev yaptı. Savunma özellikleri ve yardımlaşması iyiydi. Ancak ofansa yeterince destek olamadı. Arkasında oynayan genç Anıl’ın önünde sert bir duvar örerek savunmayı rahatlatan isim oldu. İlk maçında olumlu puan alan futbolculardandı.

SERVET ÇETİN: Feldkamp’ın sağ kanatta görev verdiği tecrübeli oyuncu rahat bir görüntü sergilemesine karşın, ileriye çıkışlarında savunmaya gerektiği hızda dönemeyince sorun yaşadı. Hava toplarındaki etkisi yerindeydi. Mücadeleci ruhunu maçın başından sonuna kadar bırakmadı.

ORKUN UŞAK: Genç kaleci geçtiğimiz sezonun verdiği tecrübeyle kendinden emin ve rahat bir oyun sergiledi. Yediği golde hatası yoktu. Yaptığı kurtarışlarla oyunun kaderini etkiledi. Topu oyuna sokuşu, isabetli pasları ve refleksleri ile kalenin en büyük adayı olduğunu ispatladı.

Kaynak: Milliyet

Yenilerin karnesi yazısına ait etiketler :
Yenilerin karnesi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yenilerin karnesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.