Yeni Volvo V70 Daha Lüks, Daha SportifYeni Volvo V70 Daha Lüks, Daha Sportif

Yeni Volvo V70 daha lüks, daha sportifYaklaşık 54 yıldır, sürekli gerçekleştirdiği gelişmeler ve iyileştirmelerle, station otomobiller segmentinde liderliğini sürdüren Volvo Cars, yeni station wagonu V70 ile lüksü ve değişkenliği bir arada sunuyor. Arka koltuktaki yolcular kadar, bagajdaki eşyaların da birinci sınıf yolculuk yaptığı V70, tasarım, konfor ve sürüş dinamiğinden ödün vermeden, bir station otomobilden beklenebilecek tüm özellikleri fazlasıyla sunuyor.V70 hakkında açıklamalarda bulunan Volvo Cars Ceo’su Fredrik Arp, “Günümüzde station otomobiller hakkındaki ön yargı V70 ile çok ciddi bir değişim yaşayacak. Tasarım ve konfora yönelik yapılan çalışmalar neticesinde tamamen yenilenen Volvo V70, artık daha lüks ve daha pratik. Üstelik artık sadece büyümekte olan çocuklu aileler için değil, aynı zamanda otomobilinden çok fazla beklentisi olan ve hareketli yaşam tarzına sahip insanlar için de daha cazip bir otomobil haline geldi.” dedi.

Tamamen yeni araç mimarisi

Volvo V70’te tamamen yeni bir araç mimarisi kullanılıyor. Aracın ön koltuklarındaki konfor, ergonomik olarak tasarlanmış kokpitle daha da üst seviyelere taşınıyor. Zarif ve süper ince orta konsol ile dünya çapında kaliteyi yansıtan ses sistemi aracın kokpitinde konforun ve eğlencenin daha fazla hissedilmesine olanak sağlıyor. Arka koltuklardaki hacim de güncel V70’e göre ciddi oranda artırıldı.

Zengin motor seçenekleri

Yepyeni Volvo V70, bugüne kadar sunulan en geniş motor yelpazesiyle tanıtılacak. İlk kez bir V70’in kaputunun altında 6 silindirli bir motor yer alacak. Otomobilin motor gamı artık 2 adet 6 silindirliden başlayıp (yeni 285 HP’lik T6 ve 238 HP güç üreten 3,2 litrelik) yakıt ekonomisi sağlayan dizellerle devam edip, 145 HP’lik güce sahip bio-etanol FlexiFuel ile son buluyor.Benzinli motorlarda 285 HP gücünde, 400 Nm Tork üreten 3.0 T6 I6, 238 HP gücünde, 320 Nm Tork üreten, 3.2 I6 ve 200 HP gücünde 300 Nm Tork üreten 2.5 T I5 seçenekleri bulunuyor. Dizel motorlarda ise, 185 HP gücünde, 400 Nm Tork üreten D5 I5 ve 163 HP gücünde, 340 Nm Tork üreten 2.4 D I5 motor seçeneği bulunuyor. 2007 yılının ilerleyen aylarında motor yelpazesi 136 HP’den 285 HP’ye uzanan yeni motor seçenekleriyle daha da genişleyecek. Üretimin ilk yılı boyunca 145 HP’lik FlexiFuel alternatifi de satın alınabilecek.

Geliştirilmiş çocuk güvenliği

Volvo V70, arka koltuktaki çocukların güvenliğini artırmak içine uzatılmış Yan Hava Perdesi IC, daha güçlü gövde yapısıyla geliştirilen Yan Darbe Koruma Sistemi SIPS ve bir dünya ilki olan yükseklik ayarlı entegre çocuk koltuklarıyla donatıldı.

Arka koltuklarda entegre çocuk koltukları iki farklı yüksekliğe ayarlanabiliyor ve hem çocukların dışarıyı daha rahat görebilmelerini, hem de yandan çarpmalarda daha fazla güvenlik elde edilmesini sağlıyor. Alçak kullanma konumunda 115 ile 140 cm boyunda ve 22 ile 36 kg ağırlığında çocuklar yolculuk yapabiliyor. Diğer taraftan yüksek kullanımda 95–120 cm boyunda ve 15–25 kg ağırlığında çocukların güvenliği sağlanmış oluyor.

Ayarlanabilir koltuk yüksekliği, emniyet kemeri yüksekliğinin, çocuğun boyuna en uygun yükseklikte ayarlanabilmesi anlamını taşıyor. Entegre çocuk koltuklarında kullanılan emniyet kemerlerinde ayrıca özel güç sınırlandırıcı özellik bulunuyor. Bu sayede kaza anında çocuğun korunması için gerekli olan gergi gücü otomatik olarak ayarlanıyor ve çocuğun emniyet kemeri baskısıyla yaralanması da önleniyor.

V70’in ön yolcu hava yastığı bir kilit kullanarak devreden çıkartılabiliyor. Böylelikle ön yolcu koltuğuna arkaya bakan çocuk koltuğu monte edilebilmesi mümkün oluyor.

V70’in yeni ve daha güçlü gövde yapısı, farklı sertlikteki çelikten meydana gelen burulma bölgeleri, çarpışma güvenliği sağlayan enlemesine motor yerleşimi, ikinci nesil WHIPS sistemi, trafikteki diğer araç ve yayaların korunması ile diğer koruyucu güvenlik çözümleri otomobilin üstün güvenlik donanımlarından yalnızca birkaçı. V70’in güvenlik özellikleri konusunda açıklamalarda bulunan Volvo Cars Güvenlik Merkezi Müdürü Ingrid Skogsmo, “Volvo V70, Volvo S80 ile aynı interaktif güvenlik sistemleri ağını paylaşıyor” diye konuştu.

Yepyeni Volvo S80 ile tanıtılan Fren Desteğine Sahip Çarpışma Uyarı Sistemi ve Acil Fren Lambaları, Adaptif Hız Sabitleyici, Aktif Bi-Xenon Farlar, Kalp Atışı Algılayıcılı Kişisel Araç İletişim Sistemi, yepyeni Volvo V70’te sunulan interaktif güvenlik sistemlerinden bazıları.

Hala gerçek bir station otomobil

Konfor sağlayan lüks özelliklerine rağmen Yepyeni Volvo V70, klasikleşmiş Volvo Duett, Volvo 245 ve Volvo 745 modellerinden gelen genlerinden hiçbir şekilde ödün vermiyor. Volvo V70 hem hacim hem de çok yönlülük anlamında büyüyen bagaj bölümüyle ileriye doğru ciddi bir adım atıyor. Birkaç akılcı yeni fonksiyonel detay ve aksesuarla Volvo V70’in sahibi, otomobilini kendi ihtiyacı doğrultusunda kişiselleştirebiliyor. 40/20/40 oranında katlanabilen arka koltuklar, otomobili sınıfının en esneği haline getiriyor. Diğer akıllı çözümler içerisinde, elektrikli açılan bagaj kapağı, dışarı kayabilen bagaj zemini ve bagaj kapağı kapandığında kendiliğinden kilitlenen bagaj altı eşya bölmesi bulunuyor.

Volvo Cars Tasarım Şefi Steve Mattin, “Lider bir station otomobilden beklenen, bagajda bulunan eşyaların da en az yolcular kadar konforlu yolculuk yapmasıdır. Bagaj bölümündeki en ufak detay ve tüm aksesuarlar, bizim gurur kaynağımız olan akılcı fonksiyonellikten ödün vermeden, gerçek lüksün hissedilmesini sağlamak üzere tasarlandı” diyor.

Volvo V70’in arka kısmı şu an ki modele göre daha dinamik ve daha keskin hatlarla tasarlandı. Yeni V70’te daha ilk bakışta öne doğru uzanan üst arka kısım fark edilebiliyor. Steve Mattin, “Yenilikçi tasarım kullanarak, geleneksel olarak bizim station modellerimizle bağdaştırılan ‘kutu’ konseptini sonsuza kadar geçmişe gömdük. Dışarıdan bakıldığında otomobilin dinamik duruşu açıkça görülüyor. Akılcı üst üste binen ve stop lambalarını içeren bagaj kapağı sayesinde aracın içerisindeki hacim güncel modele göre artırıldı” sözleriyle aracın tasarım detaylarında izlenen stratejiyi vurguluyor.


Kaynak : sirkethaberleri.com
Yeni Volvo V70 Daha Lüks, Daha Sportif yazısına ait etiketler :
Yeni Volvo V70 Daha Lüks, Daha Sportif yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yeni Volvo V70 Daha Lüks, Daha Sportif Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.