Yeni Bir Dinozor Cinsi BulunduYeni Bir Dinozor Cinsi Bulundu

Kendi gezegenimiz hakkında birçok şey biliyoruz ama gözümüzün önünde olduğu halde hala göremediğimiz bazı gerçekler de yok değil.

Bu tarzdaki durumlara inanılmaz bir örnek geçtiğimiz günlerde meydana geldi. 1916 yılında kendilerini fosil toplayıcılığına veren Charles ve Levi Sternberg adlı baba oğul, buldukları bazı fosillerin yeni bir türe ait olduğu düşüncesiyle, ellerindeki bütün kaynakları Londra’da bulunan, Doğal Tarih Müzesi’ne yolladılar. Müze tarafından yapılan araştırma sonucundaysa parçaların incelenemeyecek kadar küçük olduğu sonucuna varıldı.

Spinops isimli projede çalışan Andrew Farke isimli şahıs ise, “Ben ve çalışma arkadaşlarım, bu parçaları müzenin tozlu raflarında bulduğumuzda çok şaşırdık, dahası yaptığımız araştırmalar sonucunda bu fosillerin daha önceden tanımlanmamış bir dinozora ait olduğunu öğrendik ve hemen gerekli çalışmalara başladık.”

Yeni Bir Dinozor Cinsi Bulundu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yeni Bir Dinozor Cinsi Bulundu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.