Yaz aşkım ve sivilcelerimYaz aşkım ve sivilcelerim

  Size beni henüz tanımadığınız için yalan söylemek, kendimi abartmak istemiyorum. İnternet ortamında insanların hep içine düştüğü bir silsiledir. Kendilerini abartıp, hiç olmadıkları ama her zaman  olmak istedikleri adam veya kadın gibi davranırlar. Pireyi deve hatta mamut yaparlar. İnsan olduğumuzun en büyük kanıtı olan hatalarımızı yok ederler. O adamlar hatasız, her zaman güçlü, yakışıklı ve erdemli olurlar. Ben maalesef o adamlardan değilim. Muhtemelen beni sokakta görseniz yüzünüzü çevirip gökyüzüne veya yoldan geçen arabalara bakarsınız. Bu durum eskiden canımı çok sıkardı. Sürekli çevremde kendimden daha iyi kişileri görüp iğrenç bir kin ile onlardan nefret ederdim. O kendimden daha iyi gördüğüm adamlar beni deli ederdi. Beni sürekli yalan söyleyen, zayıf, sivilceli bir adama çevirdi. O nefretim içimde irin halinde kaldı. Ama sonra tatilde hiç ummadığım anda bir kız ile tanıştım. En başta “öylesine” başlayan bu naif gönül ilişki sayesinde içimdeki irini attım. O kız beni sonsuza kadar değiştirdi. Beni uçurumun kenarında düşerken yakaladı ve hiç bırakmadı. Kendisi düşüp kayalıklarda vücudunun parçalanmasını göze alarak beni kurtardı. İşte bu yüzden size ilk yazımda o sihirli, güzel insanı anlatacağım.

Yine o kötü zamanlarımda kızlar hakkında çok ta olumlu düşüncelerim yoktu. İran’lı mollaları kıskandıracak kadar bu konularda katıydım. O zamanlar bana göre flört zinanın stajı sayılmalıydı. Flört yapan çiftleri ağzında tuvalet ibiriği ile gezdirmek lazımdı. İşte Esra ile böyle bir ortamda tanıştım. Onu hersene gelen afrika sıcaklarının kafamın içine ettiği bir günde görmüştüm. Onu gördüğüm anda fiziksel durumum şu haldeydi : Koltuk altımdan bir ter tanesi yavaşça aşağı doğru kaymaya başlamıştı. Koltuk altı kıllarımın keskin virajları içinden ustaca geçip, belimin yan tarafından aşağı doğru usulca kaymaya devam etti. O bir tek ter tanesi kalçama gelmeden elim ile teri sildim. Başımı kaldırdığımda onu gördüm. İlk ve tek yaz aşkımı. Esra Aktepeli.

İnce ve zayıf vücudunun üstünde anlamlı bir başı vardı. Hafif peltek ama “R” harfinin üstüne basarak konuşurdu. Sağ dizinde ufacık bir yanık izi vardı. Beş yaşında ailece gittikleri piknikte üzerine devrilen çaydanlıktan kalma bir iz. Sağ yanağında, hemen gözünün altında mercimek büyüklüğünde bir beni vardı. Ben ki arkadaşına verdiği 1 Ytl borç parayı unutmayan beni, o mercimek büyüklüğündeki ben için herşeyini gözünü kırpmadan feda edecek bir adama dönüştürdü. Şarkı söylerken gözlerini kapatırdı. Sağ bileğinde boncuklu bir bilekliği vardı. Orta ayak parmağı, ayak baş parmağından daha büyüktü. Meleğin elinde arp tuttuğu şekli resmeden geçici yaz dövmesi vardı. En sevdiği çiçeğin lavanta olduğunu üç denemeden sonra öğrenmiştim. Güldüğü zaman dişlerinde dolguları görünürdü. Kitap okurken gözlük kullanırdı. İşi bitince de gözlüğünü pembe kutusuna koyardı. Gece kadar siyah ama gündüz kadar parlak gözleri vardı. Karakterli bir burnun altında öpülmeyi hakeden kırmızı dudakları vardı.

İlk defa elimi tuttuğunda zangır zangır titremiştim. İkimizde ürkek serçeler gibiydik. İçten, sade, ufacıktık ve güvercinlerin arasında geziyorduk. Her ayrıldığımızda “Kendine iyi bak” derdi. Kızdığında dudakları titrerdi. O benim için hiçbirşeyin içinde ki herşeydi.

 Sonra mı ?. Sonra bitti. Finito, The End, Fin. Yaz aşkları böyledir işte. Sizi kırk derece sıcağı ile yakıp kavurur ama en sonunda sıcağı tüketir. Çünkü, siz yazın ısınmak için değil serinlemek için uğraşırsınız. Kız aşkları öyle değildir. Kız aşklarında siz ısınmak için uğraşırsınız. O yüzden benden naçizane bir tavsiye. Kışın aşık olun.

Yaz aşkım ve sivilcelerim yazısına ait etiketler :
Yaz aşkım ve sivilcelerim yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Yaz aşkım ve sivilcelerim” için 2 Yorum

  1. sushishesi dedi ki:

    kız aşkları mı? kış aşkları mı?

  2. admin dedi ki:

    Emeğine sağlık kardeşim 😉

Yaz aşkım ve sivilcelerim Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.