Yanlış cinsellik bilgileriYanlış cinsellik bilgileri

Yanlış cinsellik bilgileri

Kaliforniya Palo Alto’daki Lucile Packard Children’s Hospital doktorlarından Sophia Yen, cinsel konularda bilinen yanlışları ve doğrularını açıkladı.

Yanlış: Tuvaletlerden cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanabilirsiniz.

Ten teması ya da öpüşme ile bazı hastalıklar bulaşabilir. Örneğin öpüşme ile herpes virüsü yayılabilir ama cinsel yolla bulaşan bakteriler sadece insan vücudunda yaşarlar, bunun dışında tuvalet gibi yerlerde bu bakteriler yaşamlarını devam ettiremeyeceğinden bulaşma riski de sıfırdır. Fakat cinsel yolla bulaşan hastalıkların dışındaki hastalıklara yakalanmamak için; tuvalet sonrası gerekli temizliğe her zaman titizlikle dikkat etmek gerekir.

Yanlış: İlk defa seks yaptığınızda hamile kalmazsınız

İlk veya son defa seks yaptığınızda hamile kalma riski taşırsınız. Yapılan araştırmaların sonucunda elde edilen istatistiklere göre insanların % 20’si seks yapmaya başladığı ayın içindeyken hamile kalmaktadırlar. Yani, bayanlar ilk defa seks yaptığında bile hamile kalma riski taşımaktadırlar.

Yanlış: Adet döneminizde hamile kalmazsınız.

Ne yazık ki adet döneminizde ya da sonrasında hamile kalma riskiniz “düşük de olsa” devam eder. Ayrıca nadiren olsa da bazı kadınların hamile olduklarında bile adet görmeye devam ettiklerini biliyor muydunuz? Bunun için kullandığınız bir doğum kontrol hapı ya da prezervatif varsa kullanmaya bu dönemlerde de devam etmenizde fayda var.

Yanlış cinsellik bilgileri yazısına ait etiketler :
Yanlış cinsellik bilgileri yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yanlış cinsellik bilgileri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.