Yandex.özel Arama Hizmeti Devrede!Yandex.özel Arama Hizmeti Devrede!

Yandex.Özel Arama (http: //ozel.yandex.com.tr), site içeriğine göre arama önerileri getirerek ve yazım hatalarını gidererek arama sorgularının doğru yapılmasına yardımcı oluyor ve kullanıcıların sitede daha hızlı arama yapmasını sağlıyor. Yalnızca bir arama kutusundan ibaret olmayan Yandex.Özel Arama hizmeti, arama sorgularının istatistiki verilerini de analiz ederek sitede en çok hangi terimlerin sorgulandığını webmaster’Lara bildiriyor.

Yandex.Özel Arama, webmasterların seçeceği benzer içeriğe sahip diğer sitelerde de ilk siteden ayrılmadan arama yapma imkanı sunuyor. Örneğin, bir futbol sitesi üzerinden futbolla ilgili diğer sitelerde arama yapılabiliyor.

Yandex Türkiye Ürün Müdürü Alisher Hasanov, “Site içi aramanın iyi ayarlanmış olması internet kullanıcıları için çok önemlidir. Ancak, arama fonksiyonunu gerektiği gibi düzenlemek kolay olmayabilir. Yandex, pratik yeni çözümüyle webmasterların işini tam da bu noktada kolaylaştırıyor” dedi.

Yandex.Özel Arama servisinde arama kutusunu web sitesine yerleştirmek için site içi arama yapılacak sayfalara Yandex’ten alınan özel bir kodu eklemek yeterli. Arama sonuçlarının site alanı içindeki sayfalarda listelenmesi, kullanıcıların aradıklarını siteyi terk etmeden bulmasına izin veriyor. Web sitelerinin genel tasarımına uygun olarak ayarlanabilen servis sayesinde, arama sonuçları sitelerin genel tasarımına uygun bir şekilde listelenebiliyor.

Yandex Türkiye’nin indekslediği web sitelerinin webmasterları tamamen ücretsiz olan Yandex.Özel Arama hizmetini hemen kullanmaya başlayabilirler. Yandex dizinine henüz eklenmemiş olan sitelerin webmasterları ise Yandex.Webmaster hizmetine başvurarak web sitelerine kolayca yerleştirilebilen Yandex.Özel Arama hizmetinden yararlanabilirler.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Sarkozy’ye Kızdı İsmini DeğiştiriyorÜnlü Oyuncudan Şaşırtan İtiraf!

Yandex.özel Arama Hizmeti Devrede! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yandex.özel Arama Hizmeti Devrede! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.