WhatsApp Masaüstü UygulamasıWhatsApp Masaüstü Uygulaması

whatsapp-header-664x374
Chat uygulamalarının en popüleri olan WhatsApp uygulaması bugün bir yeniliğe daha imza attı. Saatler önce WhatsApp’ın blogunda paylaştığı haberle kullanıcılar artık masaüstü bilgisayarlardan WhatsApp’a girilebilecek. Bu yenilikten sadece Android, Blackberry ve Windows telefon kullanıcıları faydalanabilecek. Ios işletim sistemine sahip kullanıcılar için ise kötü haber geldi. Apple’ın sınırlamalarından dolayı şimdilik bu özellik ios işletim sistemi için kullanılamıyor.
Peki masaüstü bilgisayardan WhatsApp’ı nasıl kullanacaksınız. İlk olarak telefondan WhatsApp uygulamasını güncelliyorsunuz. Daha sonra https://web.whatsapp.com adresine girin. Burada karşınıza QR kod çıkacak. Bilgisayarda WhatsApp kullanabilmek için sadece bu kodu taratmanız yeterli olacak. Bunun içinde telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın ve menüye girin. Son olarak WhatsApp web seçeneğine tıklayın ve bilgisayarınızın ekranındaki QR codu okutun ve işlem tamam. Göreceğiniz üzere WhatsApp artık ekranınızda olacak. Güle güle kullanın 🙂

WhatsApp Masaüstü Uygulaması yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“WhatsApp Masaüstü Uygulaması” için 1 Yorum

  1. Elif Karakuş dedi ki:

    merhaba

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.