Video Düzenleme ProgramlarıVideo Düzenleme Programları

Adobe Premier Pro 2

Adobe firmasının yapmış olduğu çok gelişmiş bir video düzenleyicisi. AVI, MOV, MPEG gibi uzantıları değiştirip, videolarınıza inanılmaz efektler yapıp düzenleme, kesme gibi işlemler uygulayabilirsiniz. Kısacası her türlü ihtiyacınıza cevap verebilecek bir program. Bu programı kullanabilmeniz için sisteminizde en az Pentium 4 1.4 Ghz işlemci, DV için 512 MB RAM (HDV ve HD için 2 GB RAM), 4 GB boş sabit disk alanı, 32 bit renk desteği, DVD-ROM (yazma için DVD yazıcı), en güncel DirectX yazılımı, QuickTime 6.5, SP2 destekli Windows XP işletim sistemi bulunmalıdır.

Windows Movie Maker 2

Windows XP işletim sisteminde tümleşik olarak bulunan Movie Maker programının eklentilentilerle zenginleştirilmiş yeni ve türkçe sürümüdür. Başlıca özellikleri video ve ses dosyalarına efektler eklemek ve oldukça estetik görüntüye sahip klipler hazırlamak için kullanılır. Ayrıca video dosyalarının başına ve sonuna jenerik eklemek, ayrıca bu dosyaları kullanım alanınıza göre çeşitli format ve boyutlarda kaydetmenizi kolaylaştıracak menülere sahiptir.

Microsoft Photo Story

Microsoft Photo Story 3 Microsoft tarafından geliştirilen bir slayt gösterisi oluşturma programıdır. Benzer programlara nazaran daha gelişmiş bir kullanıcı arayüzü ve özelliğe sahiptir. Program sayesinde seçtiğiniz resimleri boyutlandırabilir,renk düzenlemeleri yapabilir,resimlere efekt ve hazırladığınız slayt gösterilerinize fon müzikleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca program çok sayıda kombinasyon içeren müzikleri size ücretsiz sunuyor. Hazırladığınız slayt gösterisini Windows Medya Formatında(.wmv) kaydedebilir, e-mail’le gönderilebilecek kadar sıkıştırabilirsiniz. (Sadece XP Kullanıcılarına..)

şimdilik bu kadar.. ilerde ilgi gelirse video edit dersleri verebilirim..

Video Düzenleme Programları yazısına ait etiketler :
Video Düzenleme Programları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Video Düzenleme Programları” için 1 Yorum

  1. admin dedi ki:

    Güzel bilgi Mehmet. Ellerine sağlık 😉

Video Düzenleme Programları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.