Varikosel Nasıl Tedavi Edilir?Varikosel Nasıl Tedavi Edilir?

Varikosel cerrahisi 1990’lı yılların başlarından beri mikro cerrahi teknikle yapılmaktadır. Mikro cerrahi teknik varikosel ameliyatının tam ve eksiksiz yapılmasını sağlayabilen ve komplikasyonları da çok az olan bir tekniktir. Eğer mikro cerrahi teknikle yapılmazsa cerrahi yetersizlik nedeniyle nüksettiği söylenmektedir. Aslında bu nüksettiğini değil varikoselin devam ettiğini göstermektedir. Aynı şekilde ameliyatta lenf kanallarının bağlanmasıyla, testis etrafında sıvı toplanması ya da atar damarın zarar görmesiyle organın zarar görmesi hatta kaybedilmesiyle gündeme gelebilmektedir. Bütün bunlar nedeniyle varikosel doğru olarak saptandığında ve ameliyat kararı verildiğinde mikro cerrahi teknikle ameliyat edilmesinin daha iyi olduğu söylenmektedir. Diğer ilaç veya başka yöntemlerle tedavisi yoktur.

Varikosel Nasıl Tedavi Edilir? yazısına ait etiketler : , , , , ,
Varikosel Nasıl Tedavi Edilir? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Varikosel Nasıl Tedavi Edilir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.