Var OlanlarVar Olanlar

Bir kopukluk var derimi teninden ayıran ve bir soğukluk var dokularımı senden koparan.Bir umut var yari yanıma aktaran,bir de hayaller var seni yanımda tutan.Bir yorgunluk var ellerimle yine de gözlerini kapatan,bir suskunluk var korkularımı senden ayıran.Bir somutluk var beni dünde saklayan,bir de ben varım beni ben yapan.


Önceleri daha bir yoksundu herşey.Belkide başkalaştı.Bilemem.Koca bir masaya yaslandırılmış sandalyelerin kullanılmaya inan ihtiyacı var.Dolu sözlerle manalı cümleler nasıl aracı bir tanışma faslına,dökünük,pasaklı,yıkık ve daha bir çok şeye tercüme olmalı

Başarısızlıklar olmalı,en yakın dostlarımızın varlığını kanıtlayan.Bir sen olmalı.

Bir burukluk var içimde başımı yine de omzuna yaslayan,bir de yaşananlar var bir önceki günde saklanan.

Düşer boynum bükülür yere,üzgünüm,kelimelerin titretir içimi,korkar gözlerim.Ayrılık kelimesi sansür olsun engellenen adreslerimize,sabit düşüncelere geçelim.Kusura bakma antelojik minerallerimin içinde biyolojimi kaybettim.Sesin kısıt gelir kalbime ve elbet biter sayılı gün.Sade hüzün.

Bir yıldızım var gece nöbet saatlerinde seni hatırlatan,bir de rüzgar var beni karmaşa çemberine sokan,bi yara var içimde haps olan,bir de nöbetci Subay diye gördüğüm çamlar.

Bir radyodan gelen istekler döker yaprakları…Bulaşır kirli pasaklı ellerime.Kızın biri girer kalbime,masumluğunu anar gözlerim.Aklıma sen geldiğinde,gözlerimin esas duruşunu bozabilir mi herhangi bir komut ? (ASLA)

Canım senden yoksun bir şair,tüm yaşananlara mabet,yaşlandığım gelir aklıma terim tenine hasret ve hapşuruk ölümü özletir bana,taşıma ne yazılır acaba?Taşıdığım onca yük arasında,peki ölmek neyi hatırlatır,aralanan kapıların vedasında.Peki ya özlemek neyi çağrıştırır,karanlık odalar gözyaşı,düşünceler aklımı karıştırır.Gidişat yollarda şerit,gelişinde çatıya saklanır.Kördüğüm olur,birbirine dolaşır ayaklarım.Yorganaltı konuşmalarım.

KİFAYET

Ya günaydın derler yada iyi geceler.
Hep böyle başlar böyle biter.
Deryaların duygusuzluğunda içim mecnun olmak ister.
Takvimlerin ardında sayısal irade,sessiz gün sayar asker !

Not : Buluşmamız için daha kaç kelebek ölmesi gerekiyor ?

Var Olanlar yazısına ait etiketler : , , ,
Var Olanlar yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Var Olanlar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.