Van ve Hakkari’de 2 köy halkı oy kullanmadıVan ve Hakkari’de 2 köy halkı oy kullanmadı

Van’ın Çatak ilçesi ile Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı 2 köy halkı oy kullanmadı.Alınan bilgiye göre, Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı 400 seçmeni bulunan Dilektaşı köyündeki vatandaşlar, 23. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde oy kullanmama kararı aldıklarını bildirdiler.
Yüksekova’ya 25 kilometre uzaklıkta bulunan Dilektaşı Köyü Muhtarı Şakir İlhan, köyleri ile bağlı 2 mezra halkının, şimdiye kadar sunulan vaatlerin hiçbirinin yerine getirilmediği gerekçesiyle oy kullanmadığını söyledi.

İlhan, köyde 160 öğrencinin tek derslikli okulda eğitim gördüğünü, öğretmen lojmanı ve sağlık ocağının bulunmadığı köyde, aynı zamanda içme ve sulama suyu sorunu yaşandığını kaydetti.

Bu sorunların çözümü için gerekli girişimde bulunduklarını, ancak çabalarının sonuçsuz kaldığını bildiren İlhan, ”Köyümüze hizmet verilmediği için vatandaşlar oy kullanmama kararı aldı. Ben de karara uymak zorundayım” dedi.

Öte yandan, Van’ın Çatak ilçesine bağlı Akçebük köyü ile mezralarındaki seçmenler de oy kullanmadı.

Akçebük köyü ile 6 mezradaki 354 seçmenin, köyün içme suyu, yol ve okul sorununun yıllardır çözüme kavuşturulmadığı gerekçesiyle oy kullanmadığı bildirildi.

Kaynak : AA

Van ve Hakkari’de 2 köy halkı oy kullanmadı yazısına ait etiketler :
Van ve Hakkari’de 2 köy halkı oy kullanmadı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Van ve Hakkari’de 2 köy halkı oy kullanmadı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.