Üzüm çekirdeği kanser oluşumunu önlüyorÜzüm çekirdeği kanser oluşumunu önlüyor

Üzüm çekirdeği kanser oluşumunu önlüyor

Uzmanlar üzüm çekirdeğinin kanser oluşumunu önlediğini belirtiyorlar.

Yapılan araştırmalarda üzüm çekirdeğinin bugüne kadar tespit edilmiş en güçlü antioksidan olduğu belirtildi. Binlerce insan kanser yüzünden hayatını kaybetti, kesin ve net bir tedavisi bugüne kadar bulunamadı. Uzmanlar, “Ancak ilaçlarla yapılan ağır tedavi koşulları bir nebze de olsa kansere çare olmaktadır” dedi.

Fakat bu tedavilerin insan vücudunda onarılması güç etkilere neden olduğunu belirten uzmanların bu denli çaresiz kalınan hastalıkla ilgili araştırmaları üzüm çekirdeğinin kansere karşı olumlu etkileri olduğunu ortaya çıkardı.

Fareler üzerinde yapılan deneyler neticesinde üzüm çekirdeği içerisinde yer alan antioksidan kanser için birebir olduğu vurgulandı. Antioksidan azalımında kanser riski ortaya çıkabilirken fareler üzerindeki deneyler sayesinde farelerin antioksidan oranında artma sağladığı neticelendi.

Hem kanser tedavilerindeki olumsuz etkilerini azaltan hem de kanser oluşumunu önleyen üzüm çekirdeğinin bol bol tüketilmesi gerekliği vurgulandı. Özellikle siyah çekirdeğin içerisinde daha fazla antioksidan madde olduğu belirtildi.

İHA

Üzüm çekirdeği kanser oluşumunu önlüyor yazısına ait etiketler :
Üzüm çekirdeği kanser oluşumunu önlüyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Üzüm çekirdeği kanser oluşumunu önlüyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.