Uruguay tek golle: 1-0Uruguay tek golle: 1-0

Uruguay tek golle: 1-0Venezuella’da düzenlenen Copa America’da; A Grubu 2. Maçı’nda, Uruguay, Bolivya’yı, Vicente Sanchez’in tek golüyle 1-0 mağlup etti.Geride kalan 6 maçın aksine ilk kez bir maçın ilk yarısında, gol sesi çıkmazken, iki takım da çok durgundu.

İkinci yarısında 2 ekip de biraz daha arzulu oyun oynarken; 52. dakikada sol kanattan Cristian Rodriguez cezasahası içerisine girdiği pozisyonda, Ronald Raldes’in omuz darbesiyle yerde kaldı. Uruguaylılar maçın hakemine penaltı itirazı yaparken, hakemin kararı devamdı.

Verilmeyen bu penaltının 6 dakika ardından sağ kanattan içeri yapılan ortada Atletico Madrid’e transfer olan Diego Forlan topa dokunamazken, pozisyonu takip eden Vicente Sanchez, Uruguay’ın turnuvadaki ilk golünü ve 3 puanı getiren golü kaydetti.

Karşılaşma boyunca Uruguay karşısında net bir pozisyon bulamayan Bolivya, uzatma dakikalarında Sancha’nın cezasahasından şutu ile gole yaklaşırken, kaleci Fabian Carini başarılıydı.

Uzatma dakikalarında baskılarını arttıran Bolivya, sağ kanattan içeri ortada Gualberto Mojica ile gole bir kez daha yaklaştı ama karşı karşıya pozisyonda kaleci bir kez daha başarılıydı.

Fenerbahçe’den tanıdığımız Lugano’nun kaptan olarak formasını giydiği Uruguay, ilk karşılaşmada Peru’ya 3-0 yenilirken, Bolivya, ev sahibi Venezuella ile 2-2 berabere kalmıştı.

Bu galibiyetina ardından Uruguay, aldığı 3 puanla Bolivya’nın önüne geçti.

Günün diğer karşılaşmasında; Venezuella, Peru ile mücadele edecek.

BOLİVYA
12 – Sergio GALARZA
14 – Miguel HOYOS
16 – Ronald RALDÉS
2 – Juan Manuel PEÑA
4 – Lorgio ÁLVAREZ
5 – Leonel REYES
6 – Ronald GARCÍA
8 – Gualberto MOJICA
10 – Joselito VACA
17 – Juan Carlos ARCE
9 – Jaime MORENO

URUGUAY
1 – Fabián CARINI
14 – Carlos DIOGO
2 – Diego LUGANO
19 – Andrés SCOTTI
6 – Darío RODRÍGUEZ
15 – Diego PÉREZ
5 – Pablo GARCÍA
16 – Maximiliano PEREIRA
7 – Cristian RODRÍGUEZ
21 – Diego FORLÁN
22 – Vicente SÁNCHEZ

Kaynak: Sporx.com dış haberler

01.07.2007
Uruguay tek golle: 1-0 yazısına ait etiketler :
Uruguay tek golle: 1-0 yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Uruguay tek golle: 1-0 Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.