‘Üreterek öğrenme’ imkanı‘Üreterek öğrenme’ imkanı

İzmir’deki meslek lisesi öğrencileri derslerini, fabrikalara fason üretim yaparak öğrenirken, okul harçlıklarını da çıkarıyor.

Türkiye’de, plastik teknoloji alanında eğitim veren ilk okullardan olan Mazhar Zorlu Anadolu Teknik ve Plastik Endüstri Meslek Lisesi, öğrencilerine ”üreterek öğrenme” imkanı sağlıyor.

Okul Müdürü Hamit Doğan, Türkiye’de sanayi-okul işbirliğinin başarılı bir örneğini de oluşturduklarını belirterek verdikleri nitelikli eğitimle sektöre kalifiye eleman yetiştirdiklerini söyledi.

Doğan, okullarının, dünyada bugün var olan tüm plastik üretim yöntemlerini öğretilebilecek teknik donanıma sahip olduğuna değinerek, öğrencilerinin okulda yaptıkları uygulamalarda her çeşit plastik malzemeyi üretebildiklerini belirtti.

Bu sayede öğrencilerinin iş bulma gibi sorunu da olmadığını ifade eden Doğan, öğrencilerin uygulamalı derslerde yaptıkları ürettim miktarına göre aylık 50 liradan 450 liraya kadar ücret alabildiklerini kaydetti.

 

‘Üreterek öğrenme’ imkanı yazısına ait etiketler : ,
‘Üreterek öğrenme’ imkanı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

‘Üreterek öğrenme’ imkanı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.