Uçak, Okulun Üzerine Düştü: 13 ÖlüUçak, Okulun Üzerine Düştü: 13 Ölü

Filipinler’in başkenti Manila yakınlarında, kalkışından kısa bir süre sonra acil iniş izni isteyen küçük bir uçak, okul binasının üzerine düştü. Kazanın ardından okul binasıyla birlikte çevredeki gecekondu evlerde de yangın çıktı.

Filipinli yetkililer, olayda 3’ü çocuk olmak üzere en az 13 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. İki motorlu ve 4 koltuklu uçakta 3 kişinin olduğu aktarılırken, uçaktaki herkesin öldüğü belirtildi.

Polis yetkilisi Enrique Sy, şimdiye kadar enkazdan 13 cesede ulaştıkları bilgisini verdi. Haftasonu olması sebebiyle F. Serrano İlkokulu’nda bugün öğretim yapılmıyordu. Üç katlı okulun bir kısmının ise tamamen kullanılmaz hale geldiği bildirildi.

Bu arada kazanın ardından okul binasıyla birlikte çevredeki gecekondu evlerde de yangın çıktı. Yetkililer yangın sonucu onlarca baraka evin tamamen yandığını ve yüzlerce kişinin de evsiz kaldığını ifade ediyor.

Uçak, Okulun Üzerine Düştü: 13 Ölü yazısına ait etiketler :
Uçak, Okulun Üzerine Düştü: 13 Ölü yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Uçak, Okulun Üzerine Düştü: 13 Ölü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.