TUUS’ta resital günleriTUUS’ta resital günleri

Şehrin en işlek noktasında sakinlik ve sıcaklık sunan farklı konumu, geleneksel bir bakış açısı ile modernizmi birleştiren dekoru, duvarları süsleyen sanat eserleri, mekanın kalbinde yer alan dikkat çekici şarap kavı ile şimdiden klasikleşmiş bir restoran haline gelen TUUS, kış sezonunda yine bir farklılığa imza atıyor. “İstanbul Resitalleri”nde sahne alan dünyaca ünlü piyano virtüözleri, başarılarını konser sonrası sevenleri ile paylaşmak için, şehrin saygın lezzet noktalarından biri olan TUUS’u tercih ediyor.

Klasik müzikseverleri yepyeni bir konsept eşliğinde, dünyanın farklı köşelerinden uluslararası piyanistler ile buluşturan “İstanbul Resitalleri”, şehrin kültür ve sanat yaşamına katkı sağlamayı sürdürüyor. Tarihe damgasını vurmuş ustaların eserleri, yeni nesil dehaların tuşlarında canlanıyor.

Ekim ayında Rustem Hayroudinoff konseri ile başlayan ve geçtiğimiz günlerde Alfredo Perl’in dinletisi ile renklenen “İstanbul Resitalleri” bünyesinde, 9 ayrı müzisyenin seçkin sunumları yer alıyor. Tuşların dehaları, konser sonrası soluğu TUUS’ta alarak başarılarını sevenleri ile paylaşıyor. Açıldığı günden bugüne, farklı sanat dallarının destekleyicisi olan TUUS’ta Napolili genç sefi Giovanni Terracciano’nun kendileri için hazırladığı özel lezzetleri tadan müzisyenler, İstanbul’dan unutulmaz anılar ile ayrılıyor. Yeni nesil Akdeniz mutfağında, farklı bir perspektifin yaratıcısı olan TUUS, sanatın her dalından keyif alan herkesi Nişantaşı’na davet ediyor.

İstanbul Resitalleri Takvimi

4 Aralık 2007 / DEJAN LAZIC
18 Ocak 2008 / DANIEL GORTLER
28 Şubat 2008 / CRISTINA ORTIZ
20 Mart 2008 / PETER JABLONSKI
10 Nisan 2008 / TEO GHEORGHIE
28 Mayıs 2008 / INGRID FLITER
7 Haziran 2008 / LUKAS VONDRACEK
29.11.2007

Kaynak : İHA

TUUS’ta resital günleri yazısına ait etiketler : , , ,
TUUS’ta resital günleri yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

TUUS’ta resital günleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.