Türkiye’den Ermenistan’a Tepki !Türkiye’den Ermenistan’a Tepki !

Karabağ’da sözde cumhurbaşkanlığı seçimi düzenleyen Ermenistan’a tepki!

Türkiye, Ermenistan’ın işgali altında bulunan Yukarı Karabağ’da yapılacak sözde cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarını tanımayacağını açıkladı.

Açıklamada şunlara yer verildi:
“Yukarı Karabağ ihtilafı, Güney Kafkasya’da barış, istikrar ve işbirliğinin tesisinin önünde en önemli engeli teşkil etmekte ve bölge ülkeleri arasında iyi komşuluk ve işbirliğine elverecek bir ortamın oluşturulmasını engellemektedir. Yukarı Karabağ sorununa ve Azerbaycan-Ermenistan ihtilafına barışçı çözüm bulunması amacıyla AGİT Minsk Süreci çerçevesinde görüşmelerin sürdüğü bir aşamada, işgal altındaki Yukarı Karabağ bölgesinde bir ‘cumhurbaşkanlığı’ seçiminin düzenlenmesinin barışçı çözüme yönelik çabalara meydan okuyan bir girişim olduğu açıktır. Bu itibarla Türkiye, Azerbaycan’ın siyasi birliğinin, egemenliğinin ve toprak bütünlüğünün yeni bir ihlalini teşkil eden bu eylemi kınarken, gayrı meşru addettiği cumhurbaşkanlığı seçiminin uluslararası hukuk bakımından herhangi bir bağlayıcılığı olmayacak sonuçlarını da tanımayacaktır.”

Kaynak-internethaber.com

Türkiye’den Ermenistan’a Tepki ! yazısına ait etiketler :
Türkiye’den Ermenistan’a Tepki ! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Türkiye’den Ermenistan’a Tepki ! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.