Türk Rock Müziginin Laf Dinlemeyen Grubu MAT’IN ilk AlbümüTürk Rock Müziginin Laf Dinlemeyen Grubu MAT’IN ilk Albümü

1993 yılında Galatasaray Lisesi’nde kurulan Mat bugüne kadar verdiği yüzlerce konserle hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başardı. 10. Tuborg ROXY Müzik Ödülleri’nde ikincilik ödülünü de kazanan MAT; Fatih Aygün ( vokal, gitar ), Engin Murat Yavuz ( gitar ) , Korhan Uran ( bas gitar, geri vokal ) ve Onur Önder’ den ( davul ) kurulu … İstanbul’ un belli başlı tüm performans mekanlarıda ve üniversite şenliklerinde sahneye çıkan grup demo kayıtlarını CD formatında birinci elden binlerce kişiye, resmi internet sitesi www.matonline.net üzerinden mp3 formatında on binlerce kişiye ulaştırdı.

Mat’ ın kayıtlarını RMS’ de tamamladığı ilk albümünün mastering’ i Çağlar Türkmen tarafından yapıldı. Albüm MAT’ ın kendi plak şirketi Yosun Müzik etiketile 18 Mayıs’ da piyasaya çıktı. Grubun ” Kolay Değil” parçasına Artun Topçudere tarfından çekilen videosu Nisan sonunda TV ekranlarında yer almaya başladı.

Grup, albümünün kartonetinin dönüşümlü kağıttan üretilmesini tercih etti. Ayrıca grup üyeleri MAT logosunu kartonetlere tek tek elleri ile damgaladılar. www.turkrock.com

Türk Rock Müziginin Laf Dinlemeyen Grubu MAT’IN ilk Albümü yazısına ait etiketler :
Türk Rock Müziginin Laf Dinlemeyen Grubu MAT’IN ilk Albümü yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Türk Rock Müziginin Laf Dinlemeyen Grubu MAT’IN ilk Albümü” için 1 Yorum

  1. Gamze dedi ki:

    Çıkış parçası ” Kolay Değil ” hoşuma gitti…Keşke albüm yapmak için bu kadar beklemeselerdi…

Türk Rock Müziginin Laf Dinlemeyen Grubu MAT’IN ilk Albümü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.