Türk Kızılay’ı Yardıma GidiyorTürk Kızılay’ı Yardıma Gidiyor

Türk Kızılayı’nın, Yunanistan’da meydana gelen felakete seyirci kalmayarak yardım için gereken tüm hazırlıklarını tamamladı. Kızılay, yapılacak yardımın ayrıntılarını verdi. Türk Kızılay'ı yardıma gidiyor Türk Kızılayı’nın, Yunanistan’da meydana gelen felakete seyirci kalmayarak yardım için gereken tüm hazırlıklarını tamamladığı, Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali’nin, Yunanistan Kızılhaçı Başkanı’nı aradığı bildirildi.

Türk Kızılayı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Yunanistan’da meydana gelen yangın felaketinin 51 kişinin ölümüne yol açarken pek çok insanı da olumsuz etkilediği hatırlatılarak, ”Türk Kızılayı, komşu ülke Yunanistan’da meydana gelen felakete seyirci kalmayarak yardım için gereken tüm hazırlıklarını tamamladı” denildi.

Mora Yarımadası dahil olmak üzere kuzey Yunanistan ve Eğriboz Adası’nda son 48 saat içinde çıkan 100’ü aşkın orman yangınından Yunanistan’ın olumsuz etkilendiğinin belirtildiği açıklamada, yangın haberinin alınmasının ardından Türk Kızılayı’nın Marmara Afet Operasyon Merkezi’ni (MAFOM) harekete geçirdiği kaydedildi.

Açıklamada şöyle denildi:

”Yunanistan Kızılhaçı’ndan talep gelmesi durumunda yardım yapılmak üzere gerekli sayıda çadır, battaniye ve yardım malzemesi Yunanistan’a gönderilmek üzere hazırlandı.

Yangın felaketinin meydana gelmesinin ardından Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, Yunanistan Kızılhaçı Başkanı’nı arayarak taziyelerini iletti ve gerekli her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını bildirdi. Türk Kızılayı yetkilileri, Dışişleri Bakanlığı ile koordineli olarak Yunanistan’daki gelişmeleri takip etmektedirler.”

Türk Kızılay’ı Yardıma Gidiyor yazısına ait etiketler :
Türk Kızılay’ı Yardıma Gidiyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Türk Kızılay’ı Yardıma Gidiyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.