Turizm Fuarında Diyarbakır Standı Yoğun İlgi GördüTurizm Fuarında Diyarbakır Standı Yoğun İlgi Gördü

Turizm sektörünün önemli fuarlarından Travel Turkey İzmir 2011’de Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın kiraladığı 225 metrekarelik alanda kurulan Diyarbakır standı, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın fuar kapsamında açtığı stantta Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, birçok kuruluş ve işletme yerini aldı.

Diyarbakır surları, camileri, kiliseleri, hanları, köprüleri, tadı dünyaca tescillenmiş meşhur kahvaltısı, kadayıfı, el yapımı hediyelik eşyaları, yerel yemekleri ve halk Oyunları gibi birçok zenginliği ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Fuarda Karacadağ Kalkınma Ajansı kapsamındaki stantları gezen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Diyarbakırla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Günay, “Bakanlık olarak Diyarbakır’ı ayağa kaldırmak istiyoruz. Yakın zamanda İçkale’de restorasyon çalışmalarını bitirerek, Diyarbakır’ın turizmde hak ettiği yerini almasını istiyoruz.” dedi.

Karacadağ Kalkınma Ajansı Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi uzmanı Adnan Aksoy, fuarda Diyarbakır standının en çok ilgi gören stantlardan biri olduğunu söyledi. İki yıldır fuara ajans olarak katıldıklarını belirten Aksoy, “Geçen yıl 108 metrekare olan standımızı bu yıl 225 metrekare olarak yeniden düzenledik. Standımıza kamu kuruluşlarının yanı sıra özel sektörden katılımın olması bizi sevindiriyor. Travel Turkey Fuarı genel ziyaretçilerin yanı sıra turizm profesyonellerinin buluşma noktası.” diye konuştu.

Fuar kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansı Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi olarak Diyarbakır’da otel yatırımı yapmak isteyen girişimciler ile birebir görüşmelerin yapıldığına da dikkat çeken Aksoy, açtıkları stant ile gerçekleştirdiği faaliyetlerin Diyarbakır’ın turizm sektöründe imajının düzeltilmesine önemli katkı sağladığını dile getirdi.

Konya’da Feci Kaza: 4 Ölü 17 Yaralı

Turizm Fuarında Diyarbakır Standı Yoğun İlgi Gördü yazısına ait etiketler :
Turizm Fuarında Diyarbakır Standı Yoğun İlgi Gördü yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Turizm Fuarında Diyarbakır Standı Yoğun İlgi Gördü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.