Tunceli’deki “Dağ Faresi” OperasyonuTunceli’deki “Dağ Faresi” Operasyonu

Tunceli Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen ”Dağ Faresi” operasyonu kapsamında gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı. Emniyet Müdürlüğünce 24 Haziran tarihinde terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan ”Dağ Faresi” operasyonu kapsamında, terör örgütü adına faaliyet yürütmek, örgüte yardım ve yataklık yapmak ve malzeme aktarımında bulunmak suçlamalarıyla gözaltına alınan B.A, E.S, A.H.Y. ve U.M. sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak, Tunceli Kapalı Cezaevi’ne konuldu. Söz konusu kişilerin evlerinde yapılan aramalarda da plastik patlayıcı, zaman ayarlı bomba yapımında kullanılmak üzere masa saati, 9 volt şarjlı pil, 16 kalem pil, bol miktarda elektrik kablosu, el telsizi, uzaktan kumandalı bomba düzeneği yapımında kullanılmak üzere oto alarm sistemi ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmişti. 28.06.2007 Kaynak : AA

Tunceli’deki “Dağ Faresi” Operasyonu yazısına ait etiketler :
Tunceli’deki “Dağ Faresi” Operasyonu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tunceli’deki “Dağ Faresi” Operasyonu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.