Tunceli’de 3 Güvenlik Görevlisi Şehit OlduTunceli’de 3 Güvenlik Görevlisi Şehit Oldu

Tunceli-Erzincan kara yolunda, arama tarama çalışmaları sırasında, terör örgütü üyeleri tarafından yol kenarına yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu 3 güvenlik görevlisinin şehit olduğu bildirildi.Tunceli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, dün Tunceli-Pülümür kara yolunun 43. kilometresinde Ağlayankayalar mevkisinde bir grup terörist tarafından yolun kütüklerle trafiğe kapatıldığı ve patlayıcı maddelerle tuzaklandığı bilgisi alındığı belirtildi.

Bunun üzerine yol güzergahında seyahat halindeki vatandaş ve araçların emniyetli bölgelere tahliye edilerek yolun trafiğe kapatıldığı kaydedildi.

Yolun kontrol ve temizleme faaliyetinin bugün başladığı ve yol üzerinde tuzaklanmış 2 ayrı patlayıcı madde düzeneğinin bulunarak imha edildiği ifade edilen açıklamada, yolda başka patlayıcı maddeler bulunması ihtimaline yönelik araştırmaların devam ettiği sırada, teröristlerce yol kenarına yerleştirilen patlayıcı madde düzeneğinin saat 13.00 sıralarında infilak etmesi sonucu 3 güvenlik görevlisinin şehit olduğu bildirildi.


Kaynak : AA
Tunceli’de 3 Güvenlik Görevlisi Şehit Oldu yazısına ait etiketler :
Tunceli’de 3 Güvenlik Görevlisi Şehit Oldu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tunceli’de 3 Güvenlik Görevlisi Şehit Oldu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.