TSK Kuzey Irak’a girdiTSK Kuzey Irak’a girdi

Irak hudutlarında 50-60 kişilik bir terör örgütü PKK’lı gruba müdahale edildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yeralan bilgi notunda, “01 Aralık 2007 günü istihbari çalışmalar kapsamında, Hakkari ili Çukurca ilçesinin güneydoğusunda Irak hudutları içinde, 50-60 kişilik bir PKK’lı terörist grup tespit edilmiştir. Söz konusu teröristler üzerine, bölgeye yakın durumda bulunan ateş destek vasıtaları ile yoğun bir uygulama yapılmıştır.

Uygulama sonucunda terörist grubun önemli ölçüde zayiat verdiği, teknik vasıtalarla tespit edilmiştir. Bölgeye ihtiyaç duyulduğunda diğer unsurlarla da müdahale edilecektir” denildi.

ABD ordusu: Operasyon bilgisi bizde yok

Irak’taki ABD ordusu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır ötesi bir operasyonu konusunda kendilerinde bir bilgi olmadığını açıkladı.

Sözcü Binbaşı Winfield Danielson Reuters’a yaptığı açıklamada, ”Sınır ötesinde Türk operasyonu konusunda bizde bilgi yok” dedi.
01.12.2007

Kaynak : AA ve İHA

TSK Kuzey Irak’a girdi yazısına ait etiketler : , , ,
TSK Kuzey Irak’a girdi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

TSK Kuzey Irak’a girdi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.