Toplumsal Dayanışmanın Bizler ve Ülkemiz için Önemi (Türkçe)Toplumsal Dayanışmanın Bizler ve Ülkemiz için Önemi (Türkçe)

Ders:Türkçe
Tema:Birey ve Toplum
Konu:Toplumsal dayanışmanın bizler ve ülkemiz için önemini

Toplumsal Dayanışma

Toplumsal dayanışma toplumun kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerlerde birleşmesi ve birlikte hareket etmesidir. Yaşamımızda toplumsal dayanışmanın çok önemli bir yeri olduğunu artık anlamamız gerekmektedir. Çünkü iyi yaşamamıza yardımcı olacak hareketlerden birisi dayanışmadır.

İyi bir başarı için çevre faktörlerimizi de iyileştirmek zorundayız. Çünkü insan sosyal bir varlıktır. Çevresindeki tüm olaylardan direk veya dolaylı etkilenir. Bu etkileşme insana zarar verdiği gibi zirveye çıkmasına da yardımcı olur. Dayanışmalar sayesinde toplumlar ve ülkeler kalkınır.

Kendi başarısızlığımız eğer bir toplum içinde olumsuz etki yapıyorsa oturup, düşünüp nerede neden hata yaptığımız irdelememiz gerekmektedir. Kısacası, birbirimizin gözünü oyacağımıza, pozitif dayanışma içerisinde olsak, hem kendimiz hem çevremiz hem de ülkemiz bundan faydalanacaktır.

Bireylerin beraber hareket etmeleri elbette ülkemiz için çok faydalı olur, buna en güzel örnek Kurtuluş Savaşıdır. Birlik ve beraberlik içinde olan toplum kendi kendini yönetir, dışarıdan müdehalelere izin vermez. Karşılaşılan sorunlar daha çabuk çözülür ve gelişmek için gerekli şartlar kolayca aşılır.

Kısaca Ülkemizin dünya ülkeleri arasında önemli bir yere gelmesi için, toplum olarak bir dayanışma (fikir birliği) içinde olmalıyız.

Toplumsal Dayanışmanın Bizler ve Ülkemiz için Önemi (Türkçe) yazısına ait etiketler : , , , ,
Toplumsal Dayanışmanın Bizler ve Ülkemiz için Önemi (Türkçe) yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Toplumsal Dayanışmanın Bizler ve Ülkemiz için Önemi (Türkçe)” için 1 Yorum

  1. Çok güzel çok işime yaradı . Tam da performans ödevimin konusuydu.Çok teşekkürler.

Toplumsal Dayanışmanın Bizler ve Ülkemiz için Önemi (Türkçe) Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.