Tıp dünyasını şaşırtan kızTıp dünyasını şaşırtan kız

Tıp dünyasını şaşırtan kız

Kalbi sağda ve iç organları ters tarafta bulunan doğuştan vücudunun bir bölümünde çöküklük bir bölümünde de çıkıklık olan genç kız görüntüsüyle tıp dünyasını şaşırttı.

Kalbi sağda ve iç organları ters tarafta bulunan, doğuştan vücudunun bir bölümünde çöküklük bir bölümünde de dışarıya doğru çıkıklık olan genç kız, 6 ülkenin dünya çapında alanında uzman doktorlarıyla yapılan görüşme sonrası Konya’da Türk doktorları tarafından yapılan operasyonla normal vücut görünümüne kavuştu.

7 yaşındayken gittiği doktorda kalbinin sağda, iç organlarının da ters tarafta olduğunu öğrenen 18 yaşındaki Mersinli Elif Özer’in ailesi, kızlarının doğuştan vücudunun bir bölümünde çöküklük bir bölümünde de dışarıya doğru çıkıklık olduğunu söyledi.

Yaşı ilerledikçe vücudundaki şekil bozuklukları daha çok belirginleşen Özer, sağlık açısından bir problemi olmamasına rağmen görüntüsünden rahatsız olmaya başladı.

DÜNYA KONUŞUYOR

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Meram Tıp Fakültesi Hastanesine başvuran genç kız, görüntüsü itibariyle doktorları bile şaşırttı.

Bugüne kadar sadece vücudunda çöküklük ya da çıkıklık olan hastaları gören doktorlar, Elif’in vücudunda hem çöküklük hem de çıkıklık olunca durumu Amerika, Arjantin, Danimarka, Brezilya, Rusya ve Kuzey Kore’deki dünya çapında alanında uzman göğüs cerrahlarıyla görüştü.

Genç kız, varılan ortak görüş sonrası Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Yüksel ve SÜ Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tamer Altınok önderliğinde Konya’da gerçekleştirilen başarılı operasyonla vücudu normal görünümüne kavuştu.

YENİ ŞAFAK

Tıp dünyasını şaşırtan kız yazısına ait etiketler :
Tıp dünyasını şaşırtan kız yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tıp dünyasını şaşırtan kız Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.