THY Londra Gatwick Seferlerine BaşladıTHY Londra Gatwick Seferlerine Başladı

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan Londra’nın güneyinde bulunan Gatwick Havaalanı’na açtığı yeni hattın ilk uçuşunu dün görkemli bir törenle gerçekleştirdi. Açılan bu yeni hatla birlikte THY, Londra’daki 3 farklı havaalanına da uçacak.

İlk sefer olması sebebiyle THY’nin Alaçatı isimli Airbus 321 tipi yolcu uçağı, Gatwick Havaalanına’da itfaiye araçlarının karşılıklı su püskürtmesiyle oluşan “su kemeri” ile karşılandı. Uçak aprona yanaşırken, pilot kabininden Türk ve İngiliz bayrakları sallandı. Londra’dan İstanbul’a gidecek yolculara ise THY gişelerinde çeşitli hediyeler takdim edildi. Genç yolculardan bazılarına ise ücretsiz bilet hediye edildi.

Hattın açılış törenine Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Ahmet Demirok, THY Pazarlama ve Satış Başkanı Sezgin Sağlam, THY Londra Müdürü Necdet Şark, Gatwick Havaalanı Ticari İşler Müdürü Guy Stephenson ve THY Manchester Müdürü Cengiz Türksoy’un yanı sıra bir dönem Manchester United forması giyen ünlü futbolcular Denis Irwin ve Bryan Robson da katıldı.

Manchester United’lı bu iki futbolcu havaalanı içinde açılan Türk Hava Yolları tanıtım standında, THY’nin sponsorluk anlaşması bulunan Manchester United’ın şampiyonluk kupası önünde imza dağıtarak fotoğraf çektirdi. Üzerinde THY logosu bulunan uçak şeklindeki pastanın kesildiği törende, THY Pazarlama ve Satış Başkanı Sağlam, havaalanı ticari işler müdürü Stephenson’a çini tabak ve THY uçak maketi hediye etti.

Hattın açılış töreninde konuşan Sağlam, THY’nin İngiltere’de Gatwick Havaalanı ile birlikte 5 havaalanından uçuş yaptıklarını ve Londra’dan Türkiye haftalık sefer sayısının 37’e yükseldiğini kaydetti.

Türk Hava Yolları’nın 2011 yılında “Avrupa’nın en iyi havayolu” seçildiğini hatırlatan Sağlam, THY’nin tüm dünyada 190 uçuş noktasıyla sürekli büyüyen bir havayolu şirketi olduğunu sözlerine ekledi.

THY Londra Müdürü Nejdet Şark da İngiltere pazarında her geçen yıl daha da büyüdüklerini ve bu büyümeyi sürdüreceklerini belirterek, “Uçuşlarımızı giderek artıracağız. Bugün Gatwick’ten ilk uçuşumuzu İstanbul’a gerçekleştirdik. 2012 yılına yeni hat ve yeni hizmet politikalarıyla giriyoruz.” diye konuştu.

Gatwich Havaalanı ile birlikte THY, Londra’nın batısında bulunan Heathrow ve kuzeyindeki Stansted olmak üzere ülkenin başkentine toplam 3 havaalanına uçuş düzenliyor. Bunun yanı sıra THY’nin Birmingham ve Manchester şehirlerine de düzenli seferleri bulunuyor.

Bu Sahne Onu Öldürüyordu!120 Yıl Önce İstanbul

THY Londra Gatwick Seferlerine Başladı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

THY Londra Gatwick Seferlerine Başladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.