Terör Örgütü PKK’ya yönelik operasyonTerör Örgütü PKK’ya yönelik operasyon

Tunceli, Elazığ ve İstanbul’da düzenlenen operasyonlarda terör örgütü PKK üyesi olduğu iddia edilen 10 kişinin yakalandığı bildirildi.

Tunceli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Tunceli il merkezinde ”bombalı eylemlerde bulunmak, örgüt adına vergilendirme yapmak, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak” suçlarından aranan teröristlerin yakalanmasına yönelik Tunceli, Elazığ ve İstanbul emniyet müdürlüklerinin ortaklaşa yürüttüğü operasyonda Tunceli’de 3, Elazığ’da 6, İstanbul’da 1 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada, operasyonda ayrıca, gözaltına alınanların birinin ailesinin ikametinde yapılan aramada eylem amaçlı kullanılmak üzere 1 adet otomatik silah, 2 adet bu silaha ait şarjör, 40 adet fişek ve 3 adet el bombası ele geçirildiği kaydedildi.

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilen 10 kişiden 5’inin tutuklandığı, 5’inin ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı bildirildi.
08.11.2007

Kaynak : AA

Terör Örgütü PKK’ya yönelik operasyon yazısına ait etiketler : , , ,
Terör Örgütü PKK’ya yönelik operasyon yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Terör Örgütü PKK’ya yönelik operasyon Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.