Telefonlara korumaTelefonlara koruma

Telefonlara koruma
Symbian işletim sistemi için hazırlanan ilk güvenlik çözümü Symantec Mobil Security 4.0, Nokia 9300 ve 9500 kurumsal araçlarını, virüslerin, Truva atlarının ve solucanların yanı sıra ağ tabanlı saldırılara karşı da koruyor.
Symantec’in Symbian için hazırladığı Mobil Security 4.0, akıllı telefonları virüslere, hacker’lara ve diğer tehditlere karşı kapsamlı bir şekilde korumayı hedefliyor.

Symantec Mobil Security 4.0 Symbian, belirli modeldeki Nokia ve Panasonic telefonlarının kullanıcılarına 2 yıllık indirilebilir bir servis olarak sunuluyor. Buna ek olarak ürünün 60 günlük ücretsiz deneme sürümü de Symantec web sitesinden indirilebiliyor. Symantec Mobil Security 4.0 Symbian, gerçek zamanlı otomatik ve iste- ğe bağlı virüs tarama özellikleriyle, akıllı telefonlar üzerindeki dosyaları koruyor. Güvenlik duvarı ise gelen ve giden bağlantı isteklerini alarak, tanımlanan kurallara göre izin veriyor ya da engelliyor.

Cep telefonuna anti virüs indirmek

Mobil araçların yeni tehditlere karşı korunabilmesi için kullanıcıların, kablosuz “Live Update” ile en yeni virüs koruma güncellemelerini indirmeleri gerekiyor. Kurumsal bir ortamda Symantec Mobil Securtiy 4.0 Symbian, sistem yöneticilerine ve son kullanıcılara basit ve esnek yönetim kontrolü sunuyor. Kullanıcı ayarları yöneticiler tarafından yapılıp 3. parti mobil araç sistemleriyle akıllı telefonlardaki yapılandı rma dosyalarına gönderiliyor. Kullanıcı güvenliğine ilişkin bütün parçalar, Symantec LiveUpdate teknolojisi kullanılarak, HTTP üzerinden, Symantec LiveUpdate sunucusuna ya da şirketin barındırdığı sunucuya bağlanarak güncelleniyor. Yöneticiler, yerel ya da uzaktan yapılandırma ayarlaması yapabilir, kilitleyebilir ve güvenlik politikalarının uygulanmasını zorlayabilir. Ayrıca SMS mesajları göndererek, kullanıcı uygulamalarının uzaktan anti virüs tarama ve güncelleme işlemlerini başlatması sağlanabilir.

Akıllı telefonlar mobil ofis oldu

Çok sayıda kullanıcının, akıllı telefonlarını, dizüstü bilgisayar gibi kullanmaya başlaması, bu araçları mobil PC cihazlarının açık olduğu tehditlere maruz bırakıyor. Symantec tarafından yapılan bir araştırmaya göre, akıllı telefon kullanıcıları kablosuz araçlarını sadece eğlence amaçlı değil, e-posta alışverişi, anlık mesajlaşma, web tarama, dosya indirmek ve paylaşmak için de kullanıyor. Akıllı telefon kullanıcılarının % 54’ü kişisel gizliliğe sahip e-posta alışverişinde, % 40’tan fazlası ise banka hesapları nı kontrol etmekte, mobil cihazlarını tercih ediyor. Araştırmaya katılanların 1/3’ü kredi kartı hesaplarına erişim için akıllı telefonlarından yararlanırken, %55,7’lik bölümü ise gizli kişisel, iş ve müşteri bilgilerini mobil araçlar üzerinde tutuyor.

Telefonlara koruma yazısına ait etiketler :
Telefonlara koruma yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Telefonlara koruma Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.