‘Tecavüzcüyle evlenilmesin’‘Tecavüzcüyle evlenilmesin’

Antalya’da balık avlamak için denize açılan TRT muhabiri Ahmet Rışvanlı ile arkadaşları Ahmet Şahin ve Bülent Ok’un bindiği tekne alabora oldu.

Kazada Ahmet Rışvanlı yüzerek kıyıya çıkmayı başardı ancak Şahin boğularak yaşamını kaybetti. Denizde kaybolan Bülent Ok’u arama çalışmaları ise sürüyor.

Antalya’nın Kundu Oteller Bölgesi’nden bu sabah balık avlamak için denize açılan 33 yaşındaki TRT muhabiri Ahmet Rışvanlı ile arkadaşları avukat Ahmet Şahin ve web tasarımcısı Bülent Ok’un bindiği tekne, aniden çıkan fırtınaya yakalandı. Dev dalgalarla tekneleri alabora olunca kendilerini can pazarında bulan 3 kişiden TRT muhabiri Rışvanlı yüzerek kıyıya ulaşmayı başardı. Avukat Ahmet Şahin boğularak öldü, kaybolan Bülent Ok’u arama çalışmaları sürüyor.

Ahmet Rışvanlı, Ahmet Şahin ve Bülent Ok, bu sabah saat 09.00 sıralarında 5 metrelik fiberglass tekneyle balık avlamak için Kundu Oteller Bölgesi sahilinden denize açıldı. Bir süre balık tutan 3 arkadaş bir anda çıkan fırtınaya yakalanınca hemen dönüşe geçti. Dev dalgalarla sürüklenen tekne, sahilden 600- 700 metre açıkta alabora oldu ve 3 arkadaş kendilerini can pazarında buldu.

Alabora olan tekne dalgalarla kıyıya ters dönmüş halde vururken, olay yerine gelen Sahil Güvenlik ekipleri, kendi çabalarıyla yüzerek kıyıya çıkmayı başaran bitkin haldeki TRT muhabiri Ahmet Rışvanlı’yı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaştırdı. Ekipler sahil boyunca yaptıkları aramalarda, teknedekilerden evli ve 1 çocuk babası, Antalya Barosu’na kayıtlı avukat Ahmet Şahin’in cesedine ulaştı. Şahin’in cenazesi Adli Tıp Morgu’na götürüldü.

Görgü şahitlerinin ifadesine göre bir süre su üstünde kalan ve daha sonra denizde kaybolan Bülent Ok’u arama çalışmalarına ise havadan ve kıyıdan devam ediliyor.

“Eşim çıkmadan kimse bir yere ayrılamaz”

Haberi alır almaz sahile gelen web tasarımcısı Bülent Ok’un eşi avukat Banu Ok, gözyaşları içinde arama çalışmalarını izledi. Dalgıçların dalgalar nedeniyle suya girememesi üzerine jandarma görevlileriyle tartışan Banu Ok, “Eşim denizden çıkmadan kimse buradan ayrılamaz. Onu hep birlikte bulacağız” dedi. Alabora olup kıyıya vuran ve ortasından çatlayan tekne ise görevliler tarafından incelenmek üzere karaya çekildi.

Ablası kıyıya vuran montuna sarılıp ağladı

Arama çalışmaları sürerken acı haberi alıp sahile koşan Bülent Ok’un ablası Ayfer Ok, sahile vuran montu gördü ve “Bu kardeşimin montu” diye çığlık attı. Kumların üzerine çöküp gözyaşı döken Ayfer Ok’u yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Üç hafta önce yüzerek karaya çıkmıştı

Antalya Baro Başkanı Zafer Köken, Kundu’da alabora olan teknede yaşamını yitiren meslektaşı Ahmet Şahin’in ölümünden büyük üzüntü duyduğunu söyledi. “Sevdiğimiz bir arkadaşımızdı, genç bir arkadaşımızdı mesleğine saygılı, iletişimi güçlüydü” diyen Baro Başkanı Köken, şunları söyledi:

“Yaklaşık 3 hafta önce Expo heyeti ile Paris’teyken, arkadaşımız Ahmet Şahin’in Kemer’de motorlu teknesiyle denizde kaybolduğu bilgisini almıştım. Jandarma ve tüm yetkilileri alarma geçirmiştik. Teknenin motoru bozulmuş ve Ahmet Şahin yüzerek karaya çıkmıştı. O zaman kurtulduğuna çok sevinmiştik. Şimdi ise üzücü haber aldık. Böyle bir olay geldi başına, keşke bir süre denize çıkmasaydı. Arkadaşımız evli ve bir çocuk babasıydı. Acımız büyük.”

 

‘Tecavüzcüyle evlenilmesin’ yazısına ait etiketler : ,
‘Tecavüzcüyle evlenilmesin’ yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

‘Tecavüzcüyle evlenilmesin’ Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.