Taşların enerjisi hastalıkları çözülüyorTaşların enerjisi hastalıkları çözülüyor

Taşların enerjisi hastalıkları çözülüyor

Doğal taşlar, çeşitli minerallerin bileşiminden bir milyon yıl gibi bir süreçte oluşmaktadır. İnsan vücudunda da bulunan aynı mineraller taşlarla bütünleştiğinde yaşamsal değer taşırlar. Şifa veren enerjileriyle çeşitli hastalıkların tedavisinde olumlu yönde etki sağlarlar.

Zeynep Nisa Yazıcı’nın haberi

Evrende var olan her şeyin birbiri üzerinde bir şekilde etkisi olduğu bilinmektedir. Bazı taşlar evrendeki ve yer küredeki bir takım güçleri çekme, biriktirme, dönüştürme ve yayma özelliklerine sahiptir.

Çevrelerine belirli tesirler yaydıkları ve canlı organizmalar üzerinde hem psikolojik hem de fizyolojik etkilerde bulundukları tespit edilebilen taşlara, eski uygarlıkların kültürlerinde tılsımlı taşlar ismi verilmiştir.

Bazı dinlerde bu tür taşlar kutsal sayılmış ve onlara ayrı bir önem verilmiştir. Doğal taşlar, çeşitli minerallerin bileşiminden bir milyon yıl gibi bir süreçte oluşmaktadır. Dolayısıyla taşı oluşturan mineraller milyonlarca, hatta milyarlarca yıl boyunca enerji yoğunlaşmasına uğramıştır. Bu nedenle insan ömrüyle kıyaslanamayacak ölçüde ve yoğunlukta bu minerallerin enerjisini barındırırlar. İnsan vücudunda da bulunan aynı mineraller taşlarla bütünleştiğinde yaşamsal değer taşırlar. Şifa veren enerjileriyle çeşitli hastalıkların tedavisinde olumlu yönde etki sağlarlar.

Kitle halinde evde, ofiste bulundurulan ya da takı, aksesuar olarak da kullanılabilen şifalı taşlardan her biri aynı zamanda renklerine, şekillerine göre estetik değer taşıyor.

AMETİST DENGE TAŞIDIR

Kanser oluşumunu engeller. Eklem ağrılarını tedavi ederek rahat hareket etmeyi sağlar. Bedeni dinç tutar, bedenimizle duygularımız arasında denge oluşturur. Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Bilinç seviyelerini aktif hale getirir.

AKİK NEGATİF ENERJİYE KARŞI KORUR

İç organları korur. Rahatsızlıklarında özellikle alt karın bölgesinde tedaviye yardımcı olur. Bağırsak tembelliğine iyi gelir. Vücutta gergin hissedilen yere bu taş konulmalıdır. O bölgenin ısındığı hissedilir.

Stres ve gerginlikleri çeker. Keyif ve iyimserlik hissi verir.Tükenmiş cesareti canlandırır, güveni arttırır. Ceplerinde bu taştan taşıyan çocuklar depresyondan ve münakaşadan kaçınırlar, insanı toprağa bağlar ve negatif enerjiye karşı korunma sağlar.

AYTAŞI TOKLUK HİSSİ SAĞLAR

Hipofizi etkileyerek, hormon dengesini sağlar. Doğurganlığı arttırır, regl dönemlerini hafifletir, doğum sancılarını hafifletir. Loğusaların kullanmaları, süt bezlerini çalıştırarak, sütün artmasını sağlar. Tiroit bezini etkileyerek, metabolizmayı hızlandırır, sindirimi düzenler. Tokluk hissi sağlar fazla yemek yemeyi (oburluğu) önler. Aytaşı genellikle kadınlara atfedilen özellikler olan psişik hassasiyeti ve önsezileri ve geliştirir. Bu taşın yardımıyla rüyalar daha iyi hatırlanır. Ruhsal denge sağlar ve sebepsiz korkuları yok eder. Yıldızı düşük olanların, özellikle nazara çabuk gelenlerin bu taşı kullanması gerekir. Bencilliği ve aşırı tepkileri kontrol altına alır. Diğer insanların bize yönelebilecek olumsuz enerjilerine karşı kalkan görevi görür.

DUMANLI KUVARS ETKİLİ İLETİŞİMİN TAŞIDIR

El ve ayak rahatsızlıklarında özellikle etkilidir. Kramplara karşı etkilidir. Sinir sistemine iyi gelir, sinirleri güçlendirir. Başarısızlık korkusunun yenilmesini sağlar. Duyguları güçlendirir. İletişim bozukluklarına karşı etkilidir. Kişinin yaşanılan ana odaklanmasını sağlar. Koruyucudur. Negatif enerji ile kişi arasındaki engeldir. Kuvars kristali ile bir arada kullanıldığında, kişiye amaçlarını ve hayallerini gerçeğe dönüştürmesini sağlayacak olan gerekli pozitif enerjiyi sağlar. Negatif enerjinin dönüştürülmesinde etkilidir. Sinir bozukluklarına, strese ve panik atak hastalığına karşı etkilidir. Kişiye sakinlik verir. Kâbusları engeller. Etkisi yavaş ama yoğun ve de güçlüdür. Sabırla kullanılmalıdır.

KALSEDON VÜCUDUN DİRENCİNİ ARTTIRIR

Kalsedon özellikle Guatr, boğaz enfeksiyonları, ses kısıklığı gibi boğaz rahatsızlıklarının tedavisinde etkilidir. Vücudun direncini arttırır. Sesin berrak ve yumuşak çıkmasını sağlar. Özellikle bu taşa avukat taşı da denir. Düşünce ve ifade yeteneğini arttırır. Nazar taşı olarak kullanılabilir. Duygusal gerilim altındayken destekleyici enerjiler yayar.

İNCİ BEREKET TAŞIDIR

Bolluk ve bereket simgesidir. İnci takan kişi huzur, güç ve çalışma azmi duyar. İnsanın kabuğundan çıkıp hayata daha objektif bakmasını sağlar. Bazı ruhsal hastalıklara iyi geldiği söylenir, inci kalsiyumdan oluşmuştur. Besinlerle aldığımız kalsiyumun daha iyi emilmesini sağlar. Kemik ağrılarını, kronik baş ağrılarını alır.

(Bayrampaşa’da Hayat Dergisi’nin Ocak 2011 tarihli sayısından alıntılanmıştır)

Taşların enerjisi hastalıkları çözülüyor yazısına ait etiketler :
Taşların enerjisi hastalıkları çözülüyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Taşların enerjisi hastalıkları çözülüyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.