Suyun iyileştirme gücüSuyun iyileştirme gücü

Suyun iyileştirme gücü

Hidroterapi, bilinen en eski tedavi yöntemlerinden biri ve suyun tedavi amaçlı kullanımı tüm dünyada giderek yaygınlaşıyor.

Antistres hormonlarının üretimini artıran, bağışıklık sistemini güçlendiren, kan dolaşımını hızlandıran su, migren, hemoroit ve varise ilaç oluyor. Üstelik suyla tedavi şekilleri bir değil, iki değil. Yıkama, basınçlı su, su sesi (Osmanlılar da su sesinden faydalanarak, psikolojik rahatsızlıkları tedavi ediyorlardı), buhar banyosu…
Yüz yıkamak bile tedavi

Suyla tedavi altı başlık altında toplanabilir:

1 – Hidroterapi: Her birimiz aslında farkında olmadan hidroterapi uyguluyoruz. Örneğin korktuğumuzda su içmek, yanık üzerine buz koymak, yüzmek, yüz yıkamak, duş almak, banyo yapmak, hepsi birer klasik hidroterapi metodu.

2 – Oturma banyoları: Hemoroit ve varis tedavisinde kullanılıyor. Rahim kasılmalarından kaynaklı sancıları hafifletiyor.

3 – Basınçlı suyla yapılan bir tür masaj özellikle romatizmaya iyi geliyor.

4 – Sıcak kompresler ve soğuk sargılar: Sıcak kompresler ağrıları azaltıyor. Soğuk sargılar ise ateşi düşürmeye yaradıkları gibi, burkulma ve incinmelere de uygulanıyor.

5 – Buharla tedavi: Üst solunum yolu enfeksiyonların da, bazen kaslarda ağrı olması durumunda sauna ve hamama girilmesi öneriliyor.

6 – İçerdikleri mineraller ve elementlerle tedavi edici özelliğe sahip olan kaplıcaları unutmamak gerekiyor. Türkiye, sahip olduğu kaplıcalar sayesinde bu alanda bir cennet sayılabilir.

Suyun iyileştirme gücü yazısına ait etiketler :
Suyun iyileştirme gücü yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Suyun iyileştirme gücü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.