Süs Havuzunda Elektrik Faciası: 2 Ölü, 1 YaralıSüs Havuzunda Elektrik Faciası: 2 Ölü, 1 Yaralı

Gaziantep’te Süs Havuzuna Girerek Serinlemeye Çalışan 2 Çocuktan 1’i ve Onları Kurtarmaya Çalışan 1 Kişi Hayatını Kaybetti.
Gaziantep’te süs havuzuna girerek serinlemeye çalışan 2 çocuktan 1’i ve onları kurtarmaya çalışan 1 kişi hayatını kaybetti.Edinilen bilgiye göre 10 yaşlarında 2 çocuk, serinlemek amacıyla Düztepe Mahallesi Özdemirbey Caddesi üzerinde belediyeye ait bir süs havuzuna girdi ancak bu sırada çalışan süs havuzundaki kabloların suyla temas etmesiyle elektrik akımına kapıldı. Durumu fark eden çevredeki vatandaşlar, çocukları sudan çıkarmak istedi. Bu sırada yoldan arabasıyla geçen Bilal Karataş, durarak çocukları kurtarmak istedi. Suya atlayan Bilal Karataş da elektrik akımına kapılınca çevredeki vatandaşlar tarafından sırıklarlahavuzdan çıkarıldı. Sudan çıkarılan 2 çocuk, vatandaşlar tarafından Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Olay yerinde bulunan bir vatandaş ise daha sonra suyun dibinden çıkarılan Bilal Karataş’ı hayata döndürmek için kalp masajı yaparak müdahalede bulundu. Daha sonra gelen ambulansla Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Bilal Karataş, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hastanede Karataş’ın ölüm haberini duyan yakınları,

sinir krizleri geçirdi. Yaralanan ve ismi öğrenilemeyen 2 çocuktan 1’i de yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ağır yaralanan diğer çocuk ise yoğun bakım ünitesine alındı.

Olayı gören vatandaşlar, suya giren çocukların aniden elektrik akımına kapıldığını ve bu sırada onları kurtarmak isteyen bir kişinin de suya girdiğini söyledi. Havuza giremediklerini söyleyen vatandaşlar 3 kişiyi tahta sopalarla dışarı çıkardıklarını anlattı.

Bu arada olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken kimseyi havuza yaklaştırmadı. Daha sonra olay yerine gelen belediye ekipleri havuzdaki elektriği keserek suyu tahliye etti.

Süs Havuzunda Elektrik Faciası: 2 Ölü, 1 Yaralı yazısına ait etiketler :
Süs Havuzunda Elektrik Faciası: 2 Ölü, 1 Yaralı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Süs Havuzunda Elektrik Faciası: 2 Ölü, 1 Yaralı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.