Şurup Verirken İyi DüşününŞurup Verirken İyi Düşünün

Yazın artık son günlerini yaşıyoruz. Son bahar ile birlikte grip riski de artacak. Ancak uzmanlar özellikle 2 yaş altı çocuklara şurup verilirken dikkatli olunması için şimdiden uyarıyorlar. Şurup verirken iyi düşününAmerikan Gıda ve İlaç Kurumu F.D.A. öksürük ve soğuk algınlığı ilaçlarının bilinçsiz kullanımının özellikle iki yaş altı çocuklarda ölüme kadar gidebilecek tehlikeler oluşturduğunu açıkladı. Aileleri doktor kontrolünde olmadan şurup gibi ilaçları vermemeleri konusunda ikaz eden kurum, uyarıların dinlenmemesi halinde daha sıkı önlem alacaklarını belirtti.

Çocukların büyüklere oranla çok daha fazla gribe yakalanması nedeniyle eczanelerden bilinen şurupları ve ilaçları alan aileler, F.D.A.’ya göre çocuklarının hayatlarını riske atıyor. F.D.A’nın bu açıklamasına karşı ilaçların etkili ve zararsız olduğunu öne süren firmalar, ailelerin çocuklarına birbiriyle çakışan ilaçlar verdiklerini savunuyor.

Şurup Verirken İyi Düşünün yazısına ait etiketler :
Şurup Verirken İyi Düşünün yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Şurup Verirken İyi Düşünün Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.