Sürat yapan, seri konuşan ve hızlı yiyen erken boşalır!Sürat yapan, seri konuşan ve hızlı yiyen erken boşalır!

Sürat yapan, seri konuşan ve hızlı yiyen erken boşalır!

Erkeklerin cinsel hayatlarındaki en büyük kabuslarından birisi olan erken boşalmanın neden ve etkenleri konusunda bir açıklama yapan CİSED ilginç bilgiler veriyor. Erken boşalan erkekler hayatın her alanında da çok hızlıymış…

Erkeklerin cinsel hayatlarındaki en büyük kabuslarından biri hiç kuşkusuz ki erken boşalmadır. Hemen her erkek hayatının bir döneminde erken boşalma sorunu yaşayabilir. Boşalma kontrol edilebilen bir reflekstir ve erken boşalmanın %100 tedavisi vardır.

Peki erkekler neden erken boşalır? Erken boşalma genetik midir, yoksa öğrenilmiş bir refleks midir? Erken boşalmada psikolojinin rolü nedir? Cinsellik, aile ve evlilik  konularında halkımızı bilgilendirmeyi ve farkındalığı arttırmayı camaçlayan  Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED), erkeklerin korkulu rüyası erken boşalma hakkında  çok çarpıcı bir basın açıklaması daha yaptı.

“Erken” değil “denetimsiz” boşalma

Erken boşalmanın erkeklerin en sık yaşadığı cinsel sorunlardan biri olduğunu söyleyen CİSED Genel Başkanı Dr. A. Cem Keçe; ”Erken boşalma, erkeğin boşalma refleksi üzerinde istemli kontrolünün olmaması durumudur.  Erkekler bize en çok erken boşalma şikayeti ile başvurmaktadırlar.

Erken boşalma genellikle halk arasında partnerini tatmin edemeden boşalma, penis vajinaya girmeden, değer değmez ya da penis vajinaya girdikten birkaç dakika sonra boşalma olarak tanımlanmaktadır.

Bu tanımlar kısmen doğru olmakla birlikte aslında erken boşalma yerine denetimsiz boşalma ifadesini kullanmak daha uygun olacaktır. Yani önemli olan erkeğin ne kadar sürede boşaldığı değil,  boşalma refleksi üzerinde istemli kontrolü olup olmadığıdır” dedi.

Erken boşalmanın çok eski devirlerden beri var olduğunu söyleyen Dr. Keçe, şunları söyledi:

”Erken boşalma bize göre kazanılmış bir reflekstir. Çok eski devirlerde ilkel çağlarda yaşayan insanlar doğada yaşamlarını sürdürmek ve canlarını korumak zorundaydılar. Seks yaparken de bir yandan da her an vahşi bir hayvanın saldırabileceği korkusunu yaşamaktaydılar. Bu nedenle de  erkek bir an önce işlerini bitirmeyi yani boşalmayı amaçlıyordu. Seksten keyif almak için huzurlu bir ortam gereklidir. Eğer huzur yoksa ve tehlike varsa vücutta adrenalin salgılanır ve kişi bir an önce bulunduğu ortamdan kaçmak ister. Yani erken boşalma da insanın kendini korumak için geliştirdiği bir savunmadan oluşmuş ve nesilden nesile aktarılmış bir davranış örüntüsüdür. Yani erken boşalma ilkel bir savunmadır.”

Erken boşalmada suçlu olan “penis” değildir

Seksin kişinin en saf ve savunmasız hali olduğunu söyleyen CİSED Genel Başkan Yardımcısı Psk. Gülüm Bacanak; ”Sevişirken insan en saf, en savunmasız halindedir, tehlikelere karşı açıktır. Bu, hem dışarıdan gelebilecek fiziksel tehlikeler olabileceği gibi, hem de başka bir insanla özel bir anı paylaşma ve ona karşı korunmasız durumda olmanın yaratabileceği tehlikedir. Yani erkek bazen bu yakınlıktan korkabilir ve yakınlığa karşı bir koruma kalkanı olarak da erken boşalma ortaya çıkabilir.” dedi. 

Erken boşalmanın birçok farklı nedene bağlı olarak oluşabildiğini söyleyen Psk. Bacanak; ”Cinsel sorunla karşılaşmak ve bunu kabul etmek erkek için kolay değildir. Çünkü erkekler cinsel performansı erkekliğin göstergesi olarak görürler. Erken boşalan erkekler bu durum karşısında partnerlerinden utanırlar ve  özür dilerler. Bu çok yanlış ve yapılmaması gereken bir davranıştır. Ayrıca, bütün suçu penislerinde görürler ve penisi kontrol edemedikleri için kızarlar. Oya ki erken boşalmada suçlu olan penis değildir, olusuz düşüncelere ve bilişsel çarpıtmalara sahip olan beyindir.”  dedi.

Erken boşalmanın erkeğin hayata karşı duruşu ve hayatı algılayış biçiminin bir sonucu olarak da yaşanabileceğine dikkat çeken CİSED Genel Sekreteri Psikolojik Danışman Fatma Ayrık; “ Erken boşalan erkeklerin ortak özellikleri vardır. Bunlar;

-Hızlı yemek yerler,
-Hızlı araba kullanırlar,
-Hızlı konuşurlar,
-Her konuda aceleci ve sabırsız davranırlar,
-Çabuk sinirlenirler, stresli ve gergindirler,
-Kontrolsüz davranışları vardır,
-Ya çok çabuk güvenirler ya da güven duymada zorlanırlar,
-Kaygılı ruh halleri vardır,
-Çocukluklarında babalarıyla sorunları vardır,
-Çocukluklarında yataklarını ıslatmışlardır,
-Genellikle eğitim düzeyleri yüksektir,

-A tipi kişilik yapısına sahiptirler. Yani rekabetçi, sosyal alanda ve mesleğinde hırslı, sabırsız, aynı anda birkaç iş yapmayı seven, insanlara ve olaylara çabuk sinirlenen, onaylanmayı bekleyen, sorunlu bir dinlenme tarzı olan, daima telaşlı, vb. özellikleri vardır. Eğer erkek bu özelliklerini kontrol edemezse yatakta boşalmasını kontrol etmesi de çok zordur. Çünkü erken boşalma erkeğin hayata karşı bir duruşu, varoluş şekli de olabilir.” dedi. 

Cinsel konularda doğru bilinçlenderme ve tedavi için vatandaşların sorunlarını dinleyen CİSED’in iletişim bilgileri şöyle:

CİNSEL SAĞLIK ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ – CİSED

Genel Merkez – ANKARA
Telefon: 0.312.212 66 26 ve 0.312.346 24 24  GSM: 0.542.519 47 64
Web Site ve E-Posta: http://www.cised.org.tr- cised@cised-tr.org

İstanbul Şubesi –
Telefon: 0.212. 234 00 00 Web: www.cisedistanbul.org

İzmir Şubesi
Telefon: 0.232.464 39 34 – 44 Web: www.cisedizmir.org

Diyarbakır Şubesi
Telefon: 0.412.228 27 08 Web: www.ciseddiyarbakir.org

Bursa Şubesi
Telefon: 0.224.45147 66 Web: www.cisedbursa.org

Mersin Şubesi
Telefon: 0.324.327 37 67 Web: www.cisedmersin.org

Adana Şubesi
Telefon: 0.322.457 40 20 Web: www.cisedadana.org

Kocaeli Şubesi
Telefon : 0262 321 48 46 & 0533 6241821 Web: www.cisedizmit.org

Haber 7

Sürat yapan, seri konuşan ve hızlı yiyen erken boşalır! yazısına ait etiketler : ,
Sürat yapan, seri konuşan ve hızlı yiyen erken boşalır! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Sürat yapan, seri konuşan ve hızlı yiyen erken boşalır! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.