St Petersburg-Ankara üçgeniSt Petersburg-Ankara üçgeni

Yabancı bir kızdan hoşlanan arkadaşlarıma hep aynı tavsiyeyi veririm. Kendinizi fazla kaptırmayın. En başta gözünüze hoş gelen farklılıklar zamanla işin içinden çıkılmaz bir hal alıp sizi o kızdan soğutabilir. Bizim kültürümüz aslında hoşgörü ve anlayışı seven bir kültürdür ama farklı bir kültürü daha çok içinde eriterek kaynaştıran bir yapıya sahiptir. Onunla birlikte yeşerip büyümeden ziyade, o kültürü kendisine benzetir.. İşte bu yüzden yabancı bir kız ile sevgili olmak çok zor ve meşakkatlidir. Ama kızın ağzından Türk erkeği hakkında övgüler duyunca inanın o yorgunluğa değiyor.

Benim de Slav ırklarından Rus milletine mensup bir kız arkadaşım oldu. Ben de ilk başta o ünlü hatayı yapıp kıza Türkçe öğretmeye çalıştım. Her Türk insanı bunu nedense yapıyor işte. Rus kızlar ilginçlerdir. Sanki dokunsanız kırılacak porselen bebek imajını öyle iyi çizerler ki siz o kızı kanatlarınız altında saklamak için türlü şaklabanlıklara girersiniz.

Hayatım boyunca kontrolcü olmak ile övünüp, artistliğini yapan ben bile bu tufaya geldim. Ben de acayip maymunluklara kapıldım. Saçlarıma komik joleler sürdüm. Gereksiz Rus ünlülerini öğrendim. Ayakkabılarımı değiştirdim. Yürüyüş stilimden, giyimime kadar acayip bir hayvanat oldum. Ama şimdi düşünüyorum da değerdi ya.

O tür mutluluk anlarını bir anda şoklar halinde hissedersiniz. Bir bakarsınız banyoda şarkı mırıldanmaya başlarsınız, kendi kendine sevinçten Michael Jackson ile özdeşleşmiş ay yürüyüşü yaparsınız, aniden çiçek almaktan, botanikçiye dönüşürsünüz. Hayata daha olumlu ve düzgün bakabilirsiniz. Hayatı dibine kadar iliklerinizde, damarlarınızda hissedersiniz. İster kimyasal bir tepkime, ister Allah’ın bize verdiği mutluluk hapları deyin aşk iyidir gençler. Tavsiye ediyorum.

Yine de bir uyarım olsun. Aşkı sevgi ve saygıya dönüştürmediğiniz sürece o aşk bitmeye mahkumdur. Aşk daha çok nükleer bomba gibidir, etkisi yıllar boyu sürebilir ama farklı şekillerde.

St Petersburg-Ankara üçgeni yazısına ait etiketler :
St Petersburg-Ankara üçgeni yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“St Petersburg-Ankara üçgeni” için 1 Yorum

  1. realmrxa dedi ki:

    evet aynen böle…

St Petersburg-Ankara üçgeni Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.