Soğuk Havalara Dikkat!Soğuk Havalara Dikkat!

Hava sıcaklığında yurt genelinde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’in sağanak yağışlı geçeceği, yağışların Çanakkale, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesinin görülmesi bekleniyor.

Rüzgar genellikle güney ve güneydoğu, güneydoğu bölgelerimiz ile sabah saatlerinde Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Marmara bölge genelinde güneybatı (Lodos) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Kıyı Ege ile Çanakkale, Gökceada ve Bozcaada çevrelerinde kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Meteoroloji, Marmara Bölgesi’nin batısında bulunan iller için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Çanakkale, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde görülecek yağışların, kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İstanbul: Çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.(16)

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği bekleniyor.(14)

İzmir: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.(16)

Adana: Parçalı zamanla çok bulutlu geçeceği bekleniyor.(21)

Antalya: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralık sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.(17)

Samsun: Parçalı bulutlu geçeceği bekleniyor.(19)

Erzurum: Parçalı bulutlu geçeceği bekleniyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.(-1)

Van: Parçalı bulutlu geçeceği bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.(7)

Diyarbakır: Parçalı az bulutlu geçeceği bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer hafif sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.(11)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

Marmara: Çok bulutlu ve bölgenin batısı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Çanakkale, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Çanakkale, Gökceada ve Bozcaada çevrelerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Ege: Çok bulutlu ve bölgenin kıyı kesimleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın; Kıyı Ege’de güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, Antalya, Burdur ve Isparta çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

İÇ Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bölgenin kuzeydoğusunda sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU Anadolu: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU Anadolu: Parçalı az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinde yer yer hafif sis bekleniyor. – Ankara

Kaymakam Kaza Yaptı: 2 Ölü

Soğuk Havalara Dikkat! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Soğuk Havalara Dikkat! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.