Sizde İnternetten Para Kazanabilirsiniz!Sizde İnternetten Para Kazanabilirsiniz!

Küreselleşmenin bir sonucu olarak günümüzde internet kullanımı giderek artmakta ve buna bağlı olarak da dünyanın dört bir yanına bilgi ve data akışı sadece Birkaç saniyede gerçekleşmekte.

Görüntü aktarımının,dosya paylaşımının ve alışveriş gibi daha bir çok etkinliğin Birkaç tıklama ile parmaklarımızın arasında olmasının yanında, internetin herhangi bir sermaye olmadan da para kazanılabilecek bir alan olduğu görülmektedir.

NASIL MI?

Bundan on yıl önce ABD’li Pierre Omidyar’ın kurduğu ebay.com sitesi,tam bir dünya alışveriş merkezi oldu.125 milyon kayıtlı müşterinin her an alışveriş yaptığı bu siitede hemen hemen herşeyi satmak mümkün. Basit üyelik bedelinin ayda 9.95 dolar olduğu sitede geçen yıl 430 bin işletme satış yaptı.Sitede 2003 yılında gerçekleşen alış -satış cirosu 12.2 milyar doları buldu.

Yatırım maliyeti,bir bilgisayar, internet bağlantısı ve bir dijital fotoğraf makinesi.

VE GOOGLE

Tüm dünyayı bir tuşla önümüze seren Googel’ın sahipleri Larry Page ve Sergey Brin’in bir garajda kurduğu Google,Kısa sürede büyüdü. Milyarlarca dolarlık şirket oldu.

Örnekleri çoğaltmak mümkün tabi..

DİĞER BİR ÖRNEKTE GOOGLE ADSENSE

Google Adsense ile bugün bir çok kişi sadece interneti kullanarak reklam geliri elde ediyor hemde ne sermaye ne de bir şirket olmadan.

PEKİ NEDİR GOOGLE ADSENSE?

Google Adsense; Her aşamadaki web sitesi yayıncılarının site içeriğiyle alakalı ve göze batmayan ( cinsel içerikli,şiddet içerikli vs. olmayan) Google reklamlarını web sitelerinde göstererek para kazanmalarını sağlar.

ŞİMDİ PARA KAZANMAYA BAŞLAYIN

ÖNCE BUNLARI YAPIN
* Hazır bir web siteniz yoksa ücretsiz blog sitesi servisi sağlayan sitelerden blog sitesi açın. www.blogcu.com İngilizcem iyi diyorsanız www.blogger.com ‘u kullanabilirsiniz. ingilizce açacağınız sitenin size daha çok getirisi olacaktır.

*Açtığınız blog sitesinin veya web sitesinin aramalarda özelliklede google aramalarında üst sıralarda listelenmenizi sağlayacak şekilde olmasını sağlayın.Yani kullandığınız adın çok özel ve kişisel olmamasına dikkat edin

*Sitenizin adı içeriğiyle alakalı olmalıdır

*Güncel ve kendi yazdığınız konuları işleyin yani bazı sitelerden kes yapıştır özelliğini kullanarak alıntı yapmayın

*Sitenizde eksik hatalı ve kırık linklerin olmamasına dikkat edin

ŞİMDİ GELELİM ADSENSE’YE NASIL KAYIT OLACAĞINIZA

Öncelikle ( www.google.com/adsense) bu adresden giriş yapıyorsunuz. ‘şimdi kayıt olun’ dan girip bilgilerinizi doldurup ‘bilgilerimi gönder’ seçeneğine tıklayıp kaydınızı yapıyorsunuz. Ama DAHA HESABINIZ OLUŞMADI ! Sadece kayıt yaptırdınız.Adsense yetkilileri başvurunuzu aldı ve sitenizi inceledikten sonra bir hafta içinde mailinize olumlu veya olumsuz (ki genelde olumlu olur eğer sitenizde eksiklikler ve hatalar yoksa) kabul edildiyseniz tekrar ( www.google.com/adsense) bu adrese girip mailinize gelen hesap bilgilerinizle giriş yapıyorsunuz.Adsense kurulumundan istediğiniz reklamın kodunu alıp sitenizde yayınlamaya başlayabilirsiniz. HEPSİ BU!

Bundan sonra yapacağınız şey sitenize ziyaretçi sayısını arttırmak için güncel ve iyi konular bulmak.

PEKİ ÖDEME NASIL OLACAK?

Sitenizdeki bir ziyaretçi Adsense reklamlarından birini tıkladığında (siz tıklamayacaksınız tabi ) size ödeme yapılır. Yapılan ödeme tııklamaya göre değişir.Yapılacak ödemeleri merak ediyorsanız Adsense hesabınızdan girip öğrenebilirsiniz..

Sizde İnternetten Para Kazanabilirsiniz! yazısına ait etiketler :
Sizde İnternetten Para Kazanabilirsiniz! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Sizde İnternetten Para Kazanabilirsiniz! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.