Sinemalarda ”Musallat 2: Lanet”Sinemalarda ”Musallat 2: Lanet”

Sinemalarda ''Musallat 2: Lanet

İlki bundan dört yıl önce vizyona giren ve 300 bin kişiyi sinemaya çeken ‘Musallat’ filminin ikincisi yolda… Türk sinemasında ilk kez bir cinin tasvir edildiği film; görsel efektleri ve çarpıcı hikayesiyle korku filmi tutkunlarının büyük beğenisini kazanmıştı. Yapımcı Banu Akdeniz, korku filmi severlerin ve eleştirmenlerin ‘Bugüne kadar yapılmış en iyi Türk korku filmi’ olarak nitelendirdikleri ‘Musallat’ın, gördüğü ilgi üzerine ikincisinin çekimlerini bitirdiklerini söyledi.

1.5 SAATLİK KABUS

Filmin çekimleri İstanbul ve İznik’teki çeşitli mekanlarda gerçekleşti. ‘Musallat 2: Lanet’ isimli sinema filminde kullanılan plastik makyaj ve dijital efektler, Türk sineması adına da birçok ilke imza atacak gibi görünüyor. ‘Musallat 2: Lanet’in yönetmenliğini yine ilk filmde olduğu gibi Alper Mestçi yaptı. Mestçi, senaryosunu da yazdığı ‘Musallat 2: Lanet’ filmini şu sözlerle tanımladı: “1.5 saat değil, aylar sürecek derin bir korku! Eve dönünce sinemadakinden daha fazla korkacaksınız!”

2 ARALIK’TA VİZYONDA

Filmde; Türkü Turan, Tülay Bursa, Zeliha Güney, Saliha İplikçi, Levent Beceren, Ozan Öğüt, Koray Şahinbaş ve Sinem Öçalır rol aldı. Dağıtımını Özen Film’in üstlendiği filmin görüntü yönetmenliğini ise Türksoy Gölebey yaptı. Hayranlarının şimdiden merakla beklediği filmin vizyon tarihi 2 Aralık 2011. Görsel efektlerini Unc Film’den Mehmet Çetin’in yaptığı filmdeki oyuncuların makyajını Emir Özer üstlendi. Filmin sanat yönetmenliği ise Aslı Akıncı yaptı. (Günaydın)

Sinemalarda ”Musallat 2: Lanet” yazısına ait etiketler :
Sinemalarda ”Musallat 2: Lanet” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Sinemalarda ”Musallat 2: Lanet” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.